لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۱

یک دادگاه فدرال به شکایت علیه دانشگاه ترامپ رسیدگی می کند


آقای ترامپ یکی از جزوه های دانشگاهش را در دست دارد. عکس متعلق به آغاز به کار دانشگاه در سال ۲۰۰۵ است.
آقای ترامپ یکی از جزوه های دانشگاهش را در دست دارد. عکس متعلق به آغاز به کار دانشگاه در سال ۲۰۰۵ است.

شکایت دانشجویان سابق دانشگاه ترامپ علیه او در یک دادگاه فدرال رسیدگی خواهد شد.

قاضی گونزالو کوریل پیشنهاد وکلای ترامپ برای لغو رسیدگی به این شکایت را رد کرد. او در یک تصمیم کتبی اعلام کرد جفا در حق دانشجویان سابق این دانشگاه این سوال را ایجاد می کند در عملکرد دانشگاه که به فریب دانشجویان منجر شده، آیا آقای ترامپ مشارکتی داشته یا خیر.

شکایت در سن دیه گو به ثبت رسیده و و دانشجویان سابق دانشگاه ترامپ می گویند ۳۵ هزار دلار شهریه از آنها برای یادگیری استراتژی‌های سرمایه‌گذاری ترامپ گرفته شده اما در حقیقت آنها گمراه شده اند و فریب خورده اند. شاکیان ترامپ، او را متهم کرده اند که در دوران تحصیل شان در دانشگاه مجازی ترامپ از آنان کلاهبرداری کرد.

دونالد ترامپ که در حال حاضر نامزد جمهوریخواهان برای انتخابات آبان ماه ریاست جمهوری آمریکا است، بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ دانشگاهی به نام خود راه اندازی کرد که در آن یک برنامه آموزش مشاور املاک ارایه می داد.

تاکنون دانشگاه ترامپ موضوع دو شکایت در دادگاههای فدرال آمریکا قرار گرفته است. یک شکایت سوم هم در نیویورک مطرح شده که قاضی رسیدگی آن را به بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری موکول کرده است.

اظهارت ترامپ علیه قاضی پرونده

نظر گونزالو کوریل برای برگزاری دادگاه علیه ترامپ در حالی صادر شده که دو ماه پیش این قاضی فدرال آمریکا به علت مکزیکی تبار بودن با حملات لفظی ترامپ مواجه شد.

در ابتدای خردادماه زمانی که ترامپ در ایالت کالیفرنیا برای انتخابات مقدماتی این ایالت سخنرانی هایی داشت، یک چهارم سخنرانی یک ساعته خود در سن دیه گو را به انتقاد از کوریل اختصاص داد. ترامپ گفت: او از من کینه به دل دارد و متنفر است.

ترامپ این قاضی را به دلیل داشتن تبار مکزیکی به غرض‌ورزی در رسیدگی به شکایت علیه دانشگاه او متهم کرد.

قاضی کوریل در ایالت ایندیانا متولد شد و والدین وی مهاجران مکزیکی هستند.

این اظهارنظر ترامپ در حالی بود که او پیشتر هم گفته بود مهاجران مکزیکی آدم های خطرناکی هستند و وعده داد در صورت پیروزی دیواری بین آمریکا و مکزیک می سازد.

اظهارنظر ترامپ علیه قاضی مکزیکی تبار واکنش تند هم حزبی های او را در پی داشت. "پل رایان"، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همان موقع اظهارات ترامپ را محکوم کرد و آن را عین نژادپرستی خواند.

همان زمان، قاضی کوریل در واکنش به اظهارات ترامپ گفت با توجه به اینکه ترامپ ممکن است به زودی به عنوان نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی شود، حقایق این پرونده باید برای مردم آمریکا آشکار شود.

XS
SM
MD
LG