لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۸

تقدیر دونالد ترامپ از برنی سندر و تلاش برای جذب حامیان او


با وجود آن که ترامپ (راست) و سندرز در برخی مسائل اشتراک نظر دارند، اما امکان این که طرفدارانشان موضع خود را تغییر دهند کم است.
با وجود آن که ترامپ (راست) و سندرز در برخی مسائل اشتراک نظر دارند، اما امکان این که طرفدارانشان موضع خود را تغییر دهند کم است.

دونالد ترامپ داوطلب پیشتاز حزب جمهوریخواه برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در حالی که با پیروزی های پی در پی در انتخابات مقدماتی به کسب نامزدی نهایی این حزب نزدیک می‌شود، از برنی ساندرز داوطلب حزب دموکرات، که شانس پیروزی او بر هیلاری کلینتون اندک است، تقدیر کرد.

این سرمایه دار میلیارد به آقای ساندرز پیشنهاد کرده است اگر نامزدی حزب دموکرات را کسب نکند، به عنوان نامزد مستقل وارد رقابت شود و گفته است ممکن است در رویارویی احتمالی با هیلاری کلینتون در انتخابات نهایی هشتم نوامبر، از نقطه نظرهای وی در انتقاد از خانم کلینتون استفاده کند.

دونالد ترامپ روز سه شنبه پس از پیروزی در انتخابات مقدماتی در پنج ایالت شمال شرقی آمریکا، اظهارات برنی ساندرز – که خود را یک سوسیال دموکرات معرفی می‌کند – درباره هیلاری هیلاری را "باور نکردنی" توصیف کرد و گفت سندرز "حقیقت" را بیان کرده است.

با این حال، اطلاعات و نظرسنجی‌های فعلی و نیز مصاحبه‌هایی که با طرفداران آقای ساندرز انجام شده، نشان می‌دهند جلب نظر آنها ممکن است برای دونالد ترامپ جمهوریخواه دشوار باشد.

با وجود آن که این دو داوطلب در برخی از مسائل – مانند انتقاد از وال استریت و توافق‌های تجارتی بین المللی – نقطه نظرهای مشترکی دارند، اما امکان این که طرفدارانشان موضع خود را تغییر دهند، اندک است.

هر دو داوطلب نامزدی انتخابات ریاست حمهوری آینده آمریکا، در میان کارگران و اعضای اتحادیه‌های کارگری که از مخالفت آنها با توافق های تجارتی آمریکا حمایت می‌کنند، موفقیت‌های عمده‌ای کسب کرده‌اند.

با این حال در بسیاری از مسائل، بویژه در باره موضوع مهاجرت، اختلاف نظر دارند. دونالد ترامپ پیشنهاد کرده است دیواری در مرز آمریکا با مکزیک ساخته شود و ورود مسلمانان به آمریکا موقتا ممنوع شود .

در حالی که برنی ساندرز چنین پیشنهادهایی را "مهمل" خوانده و اغلب از آنچه آن را برنامه‌های اخراج "غیرانسانی" می‌نامد، انتقاد کرده است.

XS
SM
MD
LG