لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۰

امید جمهوریخواهان به اثرات مثبت تغییرات "اندک و دیرهنگام" انتخاباتی ترامپ


توجه دونالد ترامپ در گردهمایی انتخاباتی خود در اوکلاهما به پلاکاردی که بر روی آن نوشته "اسلام هراسی پاسخ (مشکلات) نیست."
توجه دونالد ترامپ در گردهمایی انتخاباتی خود در اوکلاهما به پلاکاردی که بر روی آن نوشته "اسلام هراسی پاسخ (مشکلات) نیست."

رهبران حزب جمهوریخواه ظاهرا با تغییرات اخیر در کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ نامزد آن حزب برای انتخابات ریاست جمهوری پائیز موافق هستند؛ با این امید که مدیریت جدید بتواند مسیر این سرمایه دار جنجالی اهل نیویورک در رقابت‌های انتخاباتی را تغییر دهد.

دونالد ترامپ روز گذشته اعلام کرد تغییراتی را در بالاترین سطح تیم انتخاباتی خود داده است؛ تغییری که برای دومین بار در دو ماه گذشته رخ می‌دهد. وی استفن بنون از وبسایت خبری محافظه کار "بریت بارت" را به عنوان مدیر اجرایی برگزیده و کلیان کانوی متخصص نظرسنجی را به مدیریت ستاد ارتقا داد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه در گزارشی تحلیلی در همین زمینه نوشت، رویکرد و لحن تهاجمی آقای ترامپ در ماه های گذشته نه تنها برخی جنجال‌ها در سطح رسانه‌ها را به دنبال داشته، بلکه باعث بروز شکاف در بدنه حزب جمهوریخهواه نیز شده است.

اعضای ارشد حزب جمهوریخواه که نگران هستند این تغییرات شاید "اندک و دیرهنگام" باشد، اما در عین حال امیدوارند که بتواند بر فعالیت‌های انتخاباتی و ادبیات نامزد حزب در انتخابات هشتم نوامبر (۱۸ آبان ماه)، که بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها او را بیش از پیش از نامزد حزب رقیب عقب انداخته، تاثیر مثبت بگذارد.

به نوشته آسوشیتدپرس، لحن "تفرقه افکن" و نتایج ضعیف ترامپ در نظرسنجی‌های اخیر، تکاپویی در حزب جمهوریخواه به راه انداخته و برخی را هم حتی از آن حزب جدا کرده است؛ سرخوردگی وفاداران به حزب از ناتوانی او در تمرکز بر هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات، نیز روز به روز بیشتر می‌شود.

بر پایه نظرسنجی شبکه ان.بی.سی آمریکا که روز چهارشنبه منتشر شد، هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین دولت باراک اوباما، حدود ۹ درصد از رقیب جمهوریخواه خود، دونالد ترامپ، پیش افتاده است.

همزمان روزنامه نیویورک تایمز نیز روز گذشته خبر داد که بر اساس آخرین نتایج مدل‌های انتخاباتی خود، شانس کلینتون برای پیروزی در انتخابات آینده ریاست جمهوری، به ۸۸ درصد افزایش یافته است.

XS
SM
MD
LG