لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۳

بالاخره رئیس مجلس نمایندگان از ترامپ حمایت کرد


پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا - آرشیو
پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا - آرشیو

پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه از نامزدی دونالد ترامپ از سوی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آینده حمایت کرد؛ اقدامی که می‌تواند گام بزرگی برای ترمیم اتحاد این حزب در رقابت با حزب دموکرات باشد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بالاترین مقام منتخب مردم از حزب جمهوریخواه با اعلام حمایت از این میلیاردر جنجالی اهل نیویورک، به برخی نگرانی‌ها از ادامه اختلاف در بدنه حزب جمهوریخواه پایان داد.

دونالد ترامپ، که برخی اظهار نظرهای او در طول ماه‌های گذشته و در جریان رقابت‌های مقدماتی درون حزبی جمهوریخواهان جنجال برانگیز شده است، تنها داوطلب باقی مانده این حزب برای انتخابات ماه نوامبر است.

پل رایان، که ریاست کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه را نیز بر عهده دارد و اواسط اردیبهشت ماه گفته بود "فعلا" نمی‌تواند از ترامپ حمایت کند، در گفت‌وگویی اختصاصی با آسوشیتدپرس گفت، پیروزی در انتخابات تنها هدف اوست.

وی با بیان این که برخی خواستار حمایت او از ترامپ و برخی هم خواهان عدم حمایت از ترامپ بودند، گفت "غیر از اطمینان یافتن از اتحادمان، و این که با تمام قدرت در انتخابات پائیز پیروز شویم، در هیچ مورد دیگری احساس نمی‌کردم که زیر فشار هستم."

با این حال نماینده جمهوریخواه ایالت ویسکانسین در مجلس نمایندگان آمریکا، که حمایت خود از ترامپ را در یادداشتی در یک روزنامه همین ایالت اعلام کرد، گفت همچنان درباره شیوه تهاجمی او نگرانی‌هایی دارد و گفت "امیدوارم همانطور که به جلو می‌رویم، فعالیت‌های انتخاباتی لحن او را بهتر کند."

پل رایان، که خود قبلا درخواست‌ها برای نامزدی جمهوریخواهان در انتخابات را رد کرده بود، پیشتر در گفت‌وگو با شبکه سی.ان.ان گفته بود محافظه‌کاران حزب جمهوریخواه "پرسش‌های فراوانی" دارند که دونالد ترامپ باید به آنها پاسخ دهد.

با وجود برخی مخالفت‌ها در بدنه این حزب با نامزدی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر (۱۸ آبان ماه)، این داوطلب پیشتاز رقابت‌های مقدماتی که با کناره‌گیری رقبا در نهایت تنها داوطلب باقی مانده حزب جمهوریخواه شد، شروع به رایزنی با اعضای ارشد حزب، به ویژه در کنگره، کرد.

میچ مک کانول رهبر اکثریت جمهوریخواه سنای آمریکا روز گذشته دونالد ترامپ را یک "پدیده" و یک "خارجی سیاسی" خواند که حق کسب نامزدی نهایی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری و حمایت این حزب را با تلاش کسب کرده است.

XS
SM
MD
LG