لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۸

نظرسنجی: کلینتون و ترامپ در صورت کسب نامزدی رقابتی تنگاتنگ خواهند داشت


این روزها تصاویر داوطلبان نامزدی در گوشه و کنار واشنگتن زیاد به چشم می خورد.
این روزها تصاویر داوطلبان نامزدی در گوشه و کنار واشنگتن زیاد به چشم می خورد.

در حالی که رقابت‌های مقدماتی درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پایان راه نزدیک می‌شود، یک نظرسنجی شبکه خبری سی.ان.ان نشان می‌دهد که داوطلبان نهایی احتمالی دو حزب عمده دموکرات و جمهوریخواه، در انتخابات نهایی هشتم نوامبر رقابتی شانه به شانه خواهند داشت.

شبکه سی.ان.ان روز چهارشنبه در گزارشی ضمن بیان این مطلب نوشت، بر اساس نتایج نظرسنجی‌های اخیر، هیلاری کلینتون داوطلب پیشتاز دموکرات‌ها از حمایت حدود ۴۵ درصد رأی دهندگان برخوردار است و حمایت از دونالد ترامپ تنها داوطلب باقی مانده جمهوریخواهان نیز ۴۳ درصد است.

این نتیجه حاصل یافته‌های پنج نظرسنجی مختلف است که در روزهای اخیر در سراسر ایالات متحده و با پرسش از افرادی که برای رأی دادن در انتخابات ثبت نام کرده‌اند، صورت گرفته‌اند.

نتایج ده نظرسنجی‌ از مجموع چهارده نظرسنجی مختلفی که از مارس تا آوریل انجام شد و با استانداردهای سی.ان.ان برای استفاده و تهیه گزارش منطبق بودند، حکایت از این داشت که خانم کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا، با اختلافی دو رقمی از آقای ترامپ، سرمایه‌دار اهل نیویورک، جلوتر است.

با این حال نظرسنجی‌های جدیدی که در دو هفته اخیر انجام شده‌اند، نشان از رقابتی تنگاتنگ میان این دو نامزد احتمالی دو حزب عمده سیاسی ایالات متحده دارند، که به گفته سی.ان.ان بخش عده ای از این اختلاف ناشی از تلاش جمهوریخواهان برای رفع اختلاف و ایجاد اتحاد بیشتر بوده است.

XS
SM
MD
LG