لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۱

چالش های عمده پیش روی دونالد ترامپ برای پیروزی در انتخابات


دونالد ترمپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر آمریکا
دونالد ترمپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر آمریکا

دونالد ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه برای انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا، به پیکار برای غلبه بر رقیب دموکرات خود، احتمالا هیلاری کلینتون، ادامه می دهد.

این میلیاردر اهل نیویورک مبارزات انتخاباتی خود را با حمله به رقیبانش در حرب جمهوریخواه آغاز کرد و توانست آنها را یکی پس از دیگری، از صحنه رقابت خارج کند.

اما در حالی که زمان رای گیری نهایی در هشتم نوامبر آینده نزدیک می شود، علائمی نمودار شده که نشان می دهد دونالد ترامپ آماده است برخی از مواضع خود در مسائل داخلی و بین المللی را تعدیل کند و گام های متعارف تری بردارد.

شبکه خبری سی.ان.ان در گزارشی بر اساس مصاحبه هایی با ده ها استراتژیست قدیمی کارزارهای انتخاباتی جمهوریخواه، نظرسنجان و مقامات گذشته و حال، کارهایی را که آقای ترامپ نیاز دارد برای پیروزی انجام دهد، تشریح کرده است.

این افراد عموما بر این عقیده هستند که ترامپ نیاز دارد ایالت هایی که در گذشته به سود نامزد دموکرات رای داده اند را به سوی خود جلب کند و چهره عمومی اش را معتدل کند، و مخصوصا بر رأی دهندگان مستقل، زنان و اقلیت ها تمرکز کند.

به نوشته سی.ان.ان، اکثرا کارشنایان گفته اند ترامپ در رقابتی که به نظر می رسد یکی از تفرقه برانگیزترین انتخابات در سال های اخیر در آمریکا باشد، با پیکاری سخت روبرو است.

با این حال، همه آنها با یک نظر موافق بودند: ترامپ را دست کم نگیرید. نظرسنجی اخیر دانشگاه کینیپاک نشان داد ترامپ و کلینتون در چندین ایالت تعیین کننده در رقابتی نزدیک حرکت می کنند.

آری فیشر، منشی مطبوعاتی سابق جرج دبلیو بوش گفت "تمام چیزهایی که بسیاری از ما در ۳۰ یا ۴۰ سال گذشته شاهد بوده ایم یا آموخته ایم، این بار به چالش گرفته می شود. اگر دونالد ترامپ را در ۲۰ ژانویه در کاخ سفید دیدید تعجب نکنید."

بر اساس مصاحبه های صورت گرفته، دونالد ترامپ باید هر ایالتی را که میت رامنی در سال ۲۰۱۲ برد، تصاحب کند – به علاوه ۶۴ رای الکتورال اضافی. در انتخابات گذشته، جمهوریخواهان به تعدادی از ایالت های اصلی – از جمله ویرجینیا، فلوریدا، اوهایو و کلورادو – که آنها را در صدر بنشاند، نگاه کرده اند.

با این حال، جمهوریخواهان قدیمی بر این باورند که کار ترامپ در ایالت هایی که در آنها شمار طرفداران هر دو حزب سیاسی برابر بوده است، دشوارتر خواهد بود. انتخابات مقدماتی جمهوریخواهان نقاط ضعف دونالد ترامپ با رای دهندگان اقلیت و تحصیلکرده را نمایان می کرد.

ایالت های غربی، مانند کلورادو با جوامع لاتین تبار قابل ملاحظه، نیز می توانند برای آقای ترامپ مشکل زا باشند.

انتظار می رود دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی آینده، هیلاری کلینتون را که اوائل سال گفت به عنوان رئیس جمهوری "بسیاری از معدنچیان و شرکت های استخراج ذغال سنگ را بیکار خواهد کرد"، هدف حملات خود قرار دهد.

یکی از بزرگترین چالش های ترامپ در حالی که به انتخابات نوامبر نزدیک می شود، این است که حمایت کسانی را که در انتخابات مقدماتی رای ندادند جلب کند. از جمله رأی دهندگان مستقل و حتی برخی دموکرات ها، و نیز متوقف کردن مجادله با زنان، اقلیت ها، رای دهندگان جوان و همینطور جمهوریخواهان معتدل.

XS
SM
MD
LG