لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۰

آخرین نظرسنجی ها درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا


در آخرین نظرسنجی ها درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مرکز نظرسنجی رویترز-ایپسوس روز شنبه اعلام کرد که هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات با فاصله ای ۶ درصدی از دونالد ترامپرقیب جمهوریخواه خود جلوتر است.

بر اساس این نظرسنجی که روز جمعه انجام شده و منعکس کننده نظرات رای دهندگان آمریکایی از ۲۱ تا ۲۷ اکتبر است، آقای ترامپ با از دست دادن حمایت زنان، حدود ۳۶ درصد از آرا را به خود اختصاص داده است. در همین حال خانم کلینتون با ۴۲ درصد از محبوبیت بیشتری از دونالد ترامپ برخوردار است.

نظرسنجی رویترز-ایپسوس پیش از اعلام خبر باز شدن دوباره پرونده ایمیل های هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین دولت باراک اوباما، از سوی پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، انجام و نتایج آن منتشر شده است.

اف بی آی روز جمعه ۷ آبان اعلام کرد به ایمیل های جدیدی دسترسی پیدا کرده که به پرونده خانم کلینتون مربوط است؛ ولی جیمز کومی رئیس اف بی آی اشاره ای به اهمیت دقیق این ایمیل ها در ارتباط با پرونده کلینتون و بازه زمانی لازم برای بررسی آنها اشاره نکرد.

در همین حال در نظرسنجی دیگری که نشریه «هیل» روز شنبه صبح منتشر کرد، خانم کلینتون و آقای ترامپ در فاصله ای ۲ درصدی از یکدیگر قرار دارند.

بر اساسا این نظرسنجی، که توسط مرکز نظرسنجی «ای بی سی نیوز-واشنگتن پست» انجام شده، هیلاری کلینتون با ۴۷ درصد و دونالد ترامپ ۴۵ درصد آراء را به خود اختصاص داده اند.

این نظرسنجی نیز روز جمعه و پیش از انتشار خبر اف بی آی مبنی بر از سرگیری دوباره تحقیقات درباره پرونده ایمیل های خانم کلینتون منتشر شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG