لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۶

نظرسنجی‌ها: مشارکت نسل جوان آمریکا در انتخابات اندک خواهد بود


یک رای دهنده جوان در انتخابات در شیکاگو. ایالت ایلینویز از جمله ایالت هایی است که رای گیری پیش از موعد انتخابات شروع شده است.
یک رای دهنده جوان در انتخابات در شیکاگو. ایالت ایلینویز از جمله ایالت هایی است که رای گیری پیش از موعد انتخابات شروع شده است.

نظر سنجی‌ها نشان می‌دهند که مشارکت نسل جوان آمریکا در انتخابات امسال ریاست جمهوری ایالات متحده اندک خواهد بود.

خبرگزاری رویترز به این نظرسنجی ها اشاره کرده و در گزارشی روز سه شنبه چهار آبان نوشت، میزان مشارکت احتمالی شهروندان ۱۸ تا ۳۴ ساله آمریکایی که از آن‌ها با عنوان نوجوانان یا متولدین هزاره سوم نام برده می‌شود، در انتخابات ریاست جمهوری هجدهم نوامبر در مقایسه با گروه سنی مشابهی که در انتخابات سال ۲۰۱۲ رای‌هایشان را به صندوق ریختند، به مراتب کمتر خواهد خواهد بود.

بخش عمده رای دهندگان جوان آمریکایی با شکست برنی سندرز، در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات، اشتیاق شان برای شرکت در انتخابات را از دست داده و حاضر به انتخاب هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین، به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده نیستند.

رویترز می نویسد، در جبهه جمهوریخواهان نیز لحن و اظهارات اهانت آمیز دونالد ترامپ درباره اقلیت‌ها، زنان و مهاجران سبب شده تا نسل جوان از او رویگردان شده و از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری خودداری کند.

بعضی از محققان سیاسی نگران آن هستند که زخم انتخابات امسال سبب شود تا نسل رای دهندگان جوان در آینده نیز از شرکت در انتخابات خودداری کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG