لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۸

۱۶ روز تا انتخابات: کلینتون به دنبال جذب رای جمهوریخواهان؛ترامپ همچنان منتقد رسانه ها


تصویری از آخرین مناظره انتخاباتی میان دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون
تصویری از آخرین مناظره انتخاباتی میان دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون

در حالیکه تنها ۱۶ روز تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده، هیلاری کلینتون تلاش خود را بر جلب آرای جمهوریخواهان متمرکز کرده و دونالد ترامپ نیز به کوبیدن رسانه ها پرداخته و وعده داده که پس از ورود به کاخ سفید واشنگتن را پاکسازی خواهد کرد.

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات، در سخنرانی خود در روز شنبه در ایالت پنسیلوانیا، رسانه های آمریکا را به دروغگویی، بی صداقتی، و جانبداری از دموکرات ها متهم کرد و وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات، واشنگتن را از فساد پاک کند.

از سوی دیگر، هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات، به همراه تیم کین، نامزد معاونت ریاست جمهوری کلینتون، در حال حاضر با شعار اتحاد، تمامی نیروی خود را بر جلب حمایت طرفداران ترامپ و سایر جمهوریخواهان متمرکز کرده اند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، بازتاب مبارزات انتخاباتی آمريکا در صحنه بين المللی، واکنش انتقاد آميز رئيس جمهوری ايران را در پی داشته است.

حسن روحانی روز یکشنبه، دوم آبان ماه، با اشاره با ضعف اخلاقی در آمریکا گفت انتخابات آمریکا به انتخاب میان «بد و بدتر» نزول پیدا کرده است.

اين نخستين بار است که رئيس جمهوری ايران در مورد انتخابات رياست جمهوری آمريکا بطور علنی و از تلويزيون سراسری اظهار نظر کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG