لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۶

هیلاری کلینتون: نامزدی حزب دموکرات را می‌پذیرم؛ با هم قدرتمندتریم


هیلاری کلینتون در آخرین شب از کنوانسیون ملی حزب دموکرات در فیلادلفیا - ۲۸ ژوئیه ۲۰۱۶
هیلاری کلینتون در آخرین شب از کنوانسیون ملی حزب دموکرات در فیلادلفیا - ۲۸ ژوئیه ۲۰۱۶

هیلاری کلینتون در آخرین شب کنوانسیون ملی حزب دموکرات در ایالت پنسیلوانیا، ضمن پذیرش افتخار نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آینده ایالات متحده، تاکید کرد که هیچکس به تنهایی قادر به ارتقای اقتصاد و امنیت آمریکا نیست و برای این مهم همه باید با هم متحد شوند.

در رأی گیری سه شنبه شب هیئت‌های نمایندگی حزب دموکرات، وزیر خارجه پیشین آمریکا با کسب ۲۸۳۸ رأی به عنوان نامزد حزب در انتخابات هشتم نوامبر (۱۸ آبان ماه) معرفی شد و به عنوان نخستین زنی که نامزد نهایی یک حزب عمده سیاسی برای ریاست جمهوری می‌شود، تاریخ ساز شد.

وی به عنوان آخرین سخنران کنوانسیون دموکرات‌ها در شهر فیلادلفیا گفت "آمریکا بار دیگر در آستانه قضاوت و تصمیم گیری قرار گرفته است. نیروهای قدرتمند می‌خواهند بین ما تفرقه بیاندازند ... و این بستگی به خود ما دارد که تصمیم بگیریم آیا می‌خواهیم با کمک هم به پا خیزیم یا نه."

نخستین زنی که در تاریخ ایالات متحده می‌تواند با پیروی در انتخابات پائیز آینده در مقام ریاست جمهوری وارد کاخ سفید شود، با بیان این که همه ما به روشنی می‌دانیم کشورمان با چه چالش‌هایی مواجه است، گفت "با این حال نگران نیستیم. بر می‌خیزیم تا با آنها مقابله کنیم؛ همانطور که همیشه چنین کرده‌ایم."

ماموریت اصلی: تقویت اقتصاد و ارتقای امنیت

وزیر خارجه پیشین دولت باراک اوباما در ادامه سخنرانی خود، با اشاره به وضعینت کنونی اقتصادی ایالات متحده گفت، "ماموریت اصلی من به عنوان رئیس جمهوری خلق فرصت‌های بیشتر و شغل‌های بهتر با دستمزدهای بالاتر، همین جا در ایالات متحده آمریکا خواهد بود."

هیلاری کلینتون همچنین به ناامنی‌های گسترده در سراسر جهان اشاره کرد و گفت به همین دیلیل است که انتخابی که ما امروز با آن روبرو هستیم "بسیار حساس" است، بخصوص وقتی که پای امنیت ملی در میان است.

به گفته او، "هر کسی که اخبار را دنبال می‌کند متوجه تهدیدها و آشفتگی‌هایی که با آنها مواجهیم می‌شود. از بغداد و کابل، تا نیس و پاریس و بروکسل، تا سان برناردینو و اورلاندو، با دشمنان مصممی روبرو هستیم که باید شکست داده شود. از این رو تعجبی نیست که مردم مشتاقانه در جستجوی تضمینی دوباره هستند؛ در جستجوی یک رهبری استوار و ثابت قدم."

وی در پاسخ به دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه، که گفته به تنهایی قادر به حل مشکلات است، با بیان این که نسل‌های مختلف مردم آمریکا گرد هم آمده‌اند تا کشورمان را آزادتر، عادلانه تر، و نیرومندتر کنند،" تاکید کرد که "هیچکدام از ما به تنهایی قادر به انجام این کار نیستیم. به همین دلیل است که با هم، قدرتمندتریم."

جدا از سخنرانی‌های ماه‌های اخیر هیلاری کلینتون در شهرهای مختلف آمریکا، سخنرانی امشب او فرصتی تعیین کننده برای جلب نظر آن گروه از رأی دهندگان مستقل، و حتی برخی هوادارن برنی سندرز، بود که هنوز تصمیم نهایی در مورد نامزد مورد نظر خود را نگرفته‌اند.

به گزارش های رسانه‌های آمریکایی، سخنرانی امشب برای کسی که می‌خواهد پس از ربع قرن فعالیت در رده‌های پائین تر، برای نخستین بار در طول تاریخ آمریکا به عنوان یک زن در بالاترین سطح اجرایی کشور خدمت کند، قطعا مهم‌ترین سخنرانی عمر او به حساب می آید.

XS
SM
MD
LG