لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۳

اوباما: هیلاری می تواند آمریکایی را که می‌شناسم رهبری کند


بعد از سخنان اوباما، هیلاری کلینتون روی صحنه به استقبال او آمد.
بعد از سخنان اوباما، هیلاری کلینتون روی صحنه به استقبال او آمد.

باراک اوباما از مردم آمریکا خواست همانطور که به او اعتماد کردند و هشت سال هدایت کشور را به او سپردند، هیلاری کلینتون را برای رهبری آمریکا برگزینند.

آقای اوباما که چهارشنبه شب به وقت فیلادلفیا در سومین شب کنوانسیون دموکراتها سخن می گفت تاکید کرد آمریکایی که او می شناسد، اکنون تنها می تواند به دست هیلاری کلینتون برای آینده اش هدایت شود.

اوباما با اشاره به توانایی‌های هیلاری کلینتون گفت هیچ چیز شما را برای خدمت در اتاق بیضی کاخ سفید آماده نمی کند. اما یادتان باشد هیلاری قبلا در آنجا بوده است.

اشاره او به دوران بانوی اولی کلینتون و همچنین دوران وزارت خارجه است.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از آمریکایی ها خواست به کلینتون رای دهند. او گفت من امشب از شما می خواهم کاری را برای هیلاری بکنید که برای من کردید. من ۱۲ سال پیش درباره امید حرف می زدم،‌ منظورم شما بودید.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: من امشب اینجا را ترک کنم خیالم جمع است که حزب دموکرات در دستان قابلی است.

کنایه به ترامپ
رئیس جمهوری آمریکا در بخشی از سخنان خود از دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان انتقاد کرد.

او با اشاره به شعار ترامپ که می خواهد آمریکا را به دوران شکوه بازگرداند، گفت: آمریکا بزرگ و باشکوه هست، قبلا هم بزرگ و قدرتمند بود. من قول می دهم که قدرت و بزرگی ما به ترامپ بستگی ندارد.

اوباما افزود: ریگان جمهوری‌خواه آمریکا را یک شهر درخشان روی تپه توصیف کرد اما ترامپ می گوید اکنون همه چیز از بین رفته است و او می تواند مشکلات را حل کند. ترامپ اصلا توجه ندارد که مهاجرت غیرقانونی و نرخ جرم در پایین ترین مقدار در دهه‌های گذشته است.

رای بدهید

رئیس جمهوری آمریکا سپس از مردم خواست عمل کنند و رای بدهند و نگذارند ترامپ انتخاب شود.

اوباما گفت: وقتی می خواهید به دونالد ترامپ واکنش نشان بدهید، هو نکنید. به جای آن بروید و رای بدهید.

اوباما از همه آمریکایی ها خواست برای انتخابات در پاییز شرکت کنند و به هیلاری رای بدهند. او گفت: می توانید خانه بنشینید و بگویید او می تواند. اما نه، باید بیایید و بگویید ما می توانیم. این کشور ما را می سازد.

پیام به حامیان سندرز

مانند سایر سخنرانان سه روز گذشته، اوباما به نیکی از برنی سندرز یاد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی سعی کرد حامیان سندرز را هم جلب کند. او گفت می دانم با همه کارهای هیلاری موافق نیستید. او گاهی اشتباه کرده است. مثل من که گاهی اشتباه می کنم اما به هیلاری می شود اعتماد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: اگر شما هم قبول دارید بی عدالتی هست و پول زیادی در سیاست خرج می شود، باید روز رای گیری به پای صندوق بیایید. و کسانی که انتخاب شدند را مسئول بدانیم که به وعده هایشان عمل کنند.

سخنرانی تیم کین:‌ به ترامپ اعتماد نکنید

تیم کین یار انتخاباتی هیلاری کلینتون نیز چهارشنبه شب سخنرانی کرد. سناتور ایالت ویرجینیا در بخشی از سخنانش گفت پیش بینی نمی کرد که معاون هیلاری کلینتون شود.

آقای کین در سخنانش به تفاوت ترامپ و کلینتون اشاره کرد و گفت هیلاری کلینتون کسی است که از نوجوانی برای حقوق کودکان، فقرا و اقلیت ها تلاش کرده است، اما ترامپ چطور؟ او فقط به خودش فکر می کند.

یار انتخاباتی کلینتون افزود:‌ آدمی که انتهای هر جمله می گویدحرف من را باور کن، حتما چیزی را واقعی نمی گویند. او به پیمانکارانی مثل پدر من گفت بیایی آتلانتیک سیتی را بسازید. حرف من را باور کنید. اما وقتی پیمانکاران را ساختند، او اعلام ورشکستگی کرد و رفت.

این سناتور ایالت ویرجینیا همچنین از کلینتون به عنوان کسی نام برد که می تواند آمریکا را به پیش ببرد.

جو بایدن معاون باراک اوباما دیگر سخنران روز سوم کنوانسیون دموکرات ها بود. وی حضور ترامپ به عنوان فرمانده کل قوای آمریکا مورد انتقاد قرار داد و گفت او کسی است که پوتین را دوست می داند. دیدگاه دقیق و درستی درباره مبارزه با داعش ندارد.

XS
SM
MD
LG