لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۰

اوباما در جمع هوادارانش: "واقعا و حقیقتا می خواهم که کلینتون انتخاب شود"


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا بعد از ظهر روز سه شنبه ۱۳ سپتامبر در میان جمعی از هوادارانش ظاهر شد تا آنان را به حمایت از هیلاری کلینتون متقاعد سازد.

اوباما در فیلادلفیا گفت: "می توانم بگویم که تمایل بسیاری به انتخاب هیلاری کلینتون دارم؟" او در میان جمع مشتاق حاضر در این گردهمایی گفت: "این فقط من نیستم که این میل را دارم. من واقعا و حقیقتا می خواهم که هیلاری کلینتون انتخاب شود."

اوباما همچنین درباره دونالد ترامپ رقیب خانم کلینتون در انتخابات، به مزاح به حمایت او از رهبر روسیه اشاره کرد و گفت: "تصور کنید چه اتفاقی دارد در حزب جمهوری‌خواه می افتد. نامزد این حزب از کسی تقدیر می کند و می‌گوید ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه رهبری قدرتمند است چرا که به کشورهای کوچکتر حمله می کند، مخالفانش را زندانی می کند، رسانه ها را کنترل می کند، و اقتصادش را به رکودی طولانی روانه می کند."

در غیاب هیلاری کلینتون از صحنه سیاسی آمریکا به دلیل بیماری، رئیس جمهوری ایالات متحده، و همچنین همسر و معاون او، کمپین نامزد دموکرات ها را در هفته جاری به پیش می برند.

هیلاری کلینتون روز یکشنبه در جریان مراسم یادبود قربانیان ۱۱ سپتامبر در نیویورک دچار گرمازدگی شد و مراسم را ترک کرد. کمی بعد اعلام شد که او به ذات الریه مبتلا است و بعد سیل انتقادات درباره حزب دموکرات و عدم شفافیت در اطلاع رسانی، رسانه های آمریکا را فرا گرفت.

پیشتر از آن خانم کلینتون گفته بود که نیمی از حامیان دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری پائیز آینده در "سبد رقت انگیزها" دسته بندی می شوند و پس از سیل انتقادات از سوی جمهوریخواهان، مجبور شد ابراز پشیمانی کند.

به گزارش شبکه خبری سی.ان.ان، حتی حضور باراک اوباما در کمپین انتخاباتی کاندیدای حزب دموکرات الزاما نمی تواند "گاف های اخیر" او را جبران کند.

میشل اوباما، بانوی اول آمریکا، نیز قرار است روز جمعه در شمال ویرجینیا در یک گردهمایی دیگر دموکرات ها ظاهر شود.

جو بایدن معاون ریاست جمهوری ایالات متحده هم پیشتر در روز دوشنبه، در یک مراسم انتخاباتی دیگر در شهر شارلوت ایالت کارولینای شمالی حضور یافته بود.

XS
SM
MD
LG