لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۶

"گرمازدگی" هیلاری کلینتون در مراسم یادبود یازده سپتامبر


خانم کلینتون در حال ترک مراسم یادبود یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱، منهتن نیویورک
خانم کلینتون در حال ترک مراسم یادبود یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱، منهتن نیویورک

در مراسم سالروز واقعه یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ هیلاری کلینتون به جمعی از سیاستمداران از جمله دونالد ترامپ پیوست. اما بنا به آخرین خبرها از ستاد انتخاباتی خانم کلینتون، او مراسم یادبود در جنوب منهتن را به خاطر دلایل پزشکی ترک کرد.

نیک مریل، سخنگوی ستاد انتخاباتی خانم کلینتون در بیانیه ای گفت: "خانم کلینتون امروز صبح به مدت یک ساعت و نیم در مراسم یابود یازدهم سپتامبر شرکت کرد تا با خانواده های قربانیان دیدار کند. او طی مراسم دچار گرمازدگی شد و مراسم را ترک کرد تا به خانه دخترش برود؛ هم اکنون حال او بهتر شده است."

مقامات پلیس حاضر در محل مراسم به ریک لونتان از فاکس نیوز گفتند خانم کلینتون را کنار جدول دیدند که منتظر خودروی کاروان خود بود.

در گزارشی از آسوشیتدپرس، خانم کلینتون پیش از ظهر یکشنبه خانه دخترش را ترک کرده و گفته است "حالم خیلی خوب است."

بیانیه دونالد ترامپ به مناسبت سالروز یازدهم سپتامبر

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نیز در کنار سناتورهای دموکرات نیویورک، در مراسم یادبود یازدهم سپتامبر جنوب منتهن شرکت کرد.

آقای ترامپ که خود اهل نیویورک است، در بیانیه ای که به مناسبت پانزهمین سالروز واقعه یازدهم سپتامبر منتشر کرده این روز را "روز غم و یادبود" خواند.

آقای ترامپ در ادامه بیانیه اش گفت این روز همچنین "روز همت" است تا آمریکا با تلاش های بیشتر از حملات مشابه آنچه تروریست های اسلامگرای تندرو بیش از یک دهه پیش در آمریکا انجام دادند جلوگیری کند.

آقای ترامپ و خانم کلینتون برنامه ای برای تبلیغات انتخاباتی در روز یکشنبه نداشتند و هر دو در مراسم یادبود در منهتن حضور یافتند.

XS
SM
MD
LG