لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۶

واکنش ترامپ به "سبد رقت انگیزها": کلینتون نفرت از میلیونها آمریکایی را نشان داد


بازتاب سخنان هیلاری کلینتون که نیمی از طرفداران آقای ترامپ را افرادی در "سبد رقت انگیزها" خوانده بود، واکنش شدید و جدی ستاد انتخاباتی نامزد جمهوریخواهان را به همراه آورد.

به دنبال انتقادهای مسئولان و مردم در رسانه های اجتماعی، خانم کلینتون در کمتر از ۲۴ ساعت از گفته خود ابراز پشیمانی کرد.

آقای ترامپ نیز در دو نوبت، با صدور بیانیه ای و در حساب توئیتری خود گفته های رقیب دموکراتش را نشانه ای از عدم توانایی او در تصدی پست ریاست جمهوری دانست و گفت خانم کلینتون پاسخ این موضعگیری را در روز رای گیری دریافت خواهد کرد. ترامپ گفت "احساسات حقیقی کلینتون تعصب و تنفر او از میلیون ها آمریکایی را آشکار کرد."

مایک پنس نامزد جمهوریخواه معاونت ریاست جمهوری آمریکا روز گذشته از گفته های خانم کلینتون در مورد هواداران دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه انتقاد کرد و گفت که با چنین گفته هایی وی نباید به ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شود.

پنس گفت: "هیلاری کلینتون در یک جلسه جمع آوری کمک مالی در نیویورک میلیون ها شهروند آمریکایی را که حامی نامزد حزب جمهوریخواه هستند با بدترین الفاظ مورد خطاب قرار داد. حتی تصور آن سخت است. آنچه وی به آنها گفته غیر قابل برگشت است."

خانم کلينتون دو روز پیش در يک جلسه گردآوری کمک مالی در جمع دگرباشان جنسی در مورد طرفداران دونالد ترامپ گفت نیمی از طرفداران ترامپ در "سبد رقت انگیزها" قرار می گیرند. او گفت: "نيمى از طرفداران ترامپ نژادپرست، ضد زن، همجنسگرا ستيز، بيگانه ستيز و اسلام هراس هستند."

خانم کلینتون با صدور بیانیه ای که در شبکه های اجتماعی منتشر شده از گفته های خود ابراز تاسف کرده است. کلینتون گفت "از گفتن این حرف متاسف است و آن حرف غلط بود."

در جدیدترین نظر سنجی که توسط روزنامه واشنگتن پست و شبکه خبری ای.بی.سی صورت گرفته خانم کلینتون با پنج درصد محبوبیت بیشتر در صدر رقبای ورود به کاخ سفید قرار دارد.

ترامپ گفته های کلینتون را با اظهارات میت رامنی مقایسه کرد که در جریان انتخابات پیشین ریاست جمهوری آمریکا گفته بود ۴۷ درصد مردم وابسته به دولت هستند و اینها به به اوباما رای خواهند داد؛ اظهاراتی که به ضرر میت رامنی در آن انتخابات تمام شد.

نامزد حزب لیبرترین

گری جانسون نامزد حرب لیبرترین برای رهایی از گاف رسانه ای خود که طی یک گفتگوی تلویزیونی نمی دانست شهر حلب چیست و کجاست، بار دیگر اعلام کرد که حزبش جایگزین بهتری نسبت به دو حزب اصلی آمریکاست.

جانسون گفت: "حزب ما از نظر سیاستهای مالی، محافظه کار است و به دولت کوچکترو مالیات کمتر معتقد است. به نظر من هیلاری به دنبال گسترش دولت است که به معنی افزایش مالیات است. ما از نظر اجتماعی توان جذب افراد بیشتری را داریم. ما از ازدواج دگرباشان حمایت می کنیم ما به دنبال قانونی کردن مصرف ماریجوانا هستیم و حق سقط جنین را جزو حقوق زنان می دانیم. ما همچنین نسبت به دخالت نظامی در دیگر کشورها مثلا در حمایت از تغییر رژیم ملاحظاتی داریم."

XS
SM
MD
LG