لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۴

پزشک خانوادگی می گوید هیلاری کلینتون به ذات الریه مبتلاست؛ سفر تبلیغاتی کالیفرنیا لغو شد


فیلمی از ضعف خانم کلینتون در فضای مجازی منتشر شده است.
فیلمی از ضعف خانم کلینتون در فضای مجازی منتشر شده است.

ماجرای ضعف و بی حالی هیلاری کلینتون در حاشیه مراسم سالگر یازده سپتامبر در نیویورک با اظهارات پزشک خانواده کلینتون وارد فاز جدیدی شد. پزشک خانوادگی می گوید هیلاری کلینتون به ذات الریه دچار شد و از روز جمعه تحت درمان بود.

هیلاری کلینتون روز یکشنبه ۲۱ شهریور مصادف با پانزدهمین سالگرد حملات تروریستی یازده سپتامبر ۲۰۱۱ بود در مراسمی به این منظور شرکت کرد اما به دلیل ضعف جسمانی مجبور شد مراسم را ترک کند.

ویدئویی منتشر شده که نشان می دهد خانم کلینتون دچار ضعف جسمی شده و تا رسیدن خودرو به یک ستون تکیه داده است. بعد هم هنگام سوار شدن در ماشین، محافظانش به او کمک می کنند.

پزشکان کلینتون در بیانیه ای ابتدا اعلام کردند خانم کلینتون دچار گرمازدگی شده و در حال حاضر حال او خوب است.

اما عصر یکشنبه دکتر لیزا بارداک پزشک خانوادگی کلینتون اعلام کرد از روز جمعه بیماری خانم کلینتون ذات الریه تشخیص داده شد و با آنتی بیوتیک تحت درمان قرار گرفت که در نتیجه او در مراسم روز یکشنبه دچار گرمازدگی و کم آبی بدن شد.

یکشنبه شب ستاد انتخاباتی کلینتون اعلام کرد سفر انتخاباتی او به کالیفرنیا به خاطر شرایط نامناسب جسمی لغو شده است.

بیماری کلینتون و انتخابات

ضعف و بی حالی خانم کلینتون در حالی خبرساز شده که پیشتر جمهوریخواهان، سلامت جسمی خانم کلینتون به عنوان نامزد انتخابات را زیر سوال برده بودند.

وضعیت جسمی خانم کلینتون از این جهت اهمیت دارد که او نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست.

معمولا در رقابت نامزدهای این انتخابات، آنها سعی دارند که نشان دهند از همه جهت برای سمت ریاست جمهوری آماده اند و برخی نامزد ها نسخه ای از پرونده پزشکی خود را منتشر می کنند.

در همین رابطه بخوانید:
آن بخش از حقیقت را بگو که به نفع تو باشد، نه همه آن را - آرش سیگارچی

یک ماه پیش پزشک دونالد ترامپ پرونده پزشکی او را منتشر کرد و ستاد انتخاباتی وی از کلینتون خواست چنین کند.

درباره سلامت خانم کلینتون که ۶۸ ساله است، بحث هایی وجود دارد. در سال ۲۰۱۲ زمانی که هنوز وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا بود، ناگهان به دلیل بیماری که جزئیات آن فاش نشد بستری شد. پزشکان بعد گفتند لخته خون در یکی از رگ های سر کلینتون موجب بیماری بود که درمان شد.

در پی انتقادات کمپین انتخاباتی ترامپ، دکتر بارداک پزشک خانوادگی کلینتون ماه پیش از سلامت جسمی کلینتون گفت و تاکید کرد او آمادگی خدمت به عنوان رئیس جمهوری را دارد.

XS
SM
MD
LG