لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۴

نظرسنجی جدید محبوبیت کلینتون را در بین لاتین تبارها نشان می دهد


یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می دهد که در بین رای دهندگان لاتین تبار، هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با فاصله زیادی از دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه خود محبوب تر است.

در این نظرسنجی که شبکه خبری ان.بی.سی، روزنامه وال استریت جورنال و شبکه اسپانیایی زبان تلموندو به طور مشترک در آمریکا انجام داده اند، حدود ۸۰ درصد از لاتین تبارها دیدی منفی به دونالد ترامپ دارند و اندکی کمتر از ۲۰ درصد اعلام کرده اند از او حمایت می کنند.

این نظرسنجی نشان می دهد ۷۱ درصد رای دهندگان احتمالی لاتین تبار از هیلاری کلینتون در رقابتی دوجانبه حمایت خواهند کرد و تنها ۱۸ درصد گفته اند که از ترامپ حمایت می کنند. با این که حمایت این رای دهندگان از کلینتون بسیار زیاد است، میزان محبوبیت او به نسبت اوایل تابستان اندکی کاهش یافته است.

دونالد ترامپ در جریان رقابت های انتخاباتی بارها از جرائمی که مهاجران غیرقانونی در آمریکا انجام داده اند سخن گفته و تاکید کرده است که برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی از آمریکای جنوبی به ایالات متحده آمریکا دیواری در مرز بین آمریکا و مکزیک احداث خواهد کرد. از این سخنان در جوامع لاتین تبار آمریکا استقبال خوبی نشده است.

XS
SM
MD
LG