لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۹

رقابت انتخاباتی میان ترامپ و کلینتون نزدیکتر از همیشه


بنا به نتایج یک تحلیل انتخاباتی که توسط پروژه رویترز-ایپسوس صورت گرفته، رقابت های انتخاباتی در آمریکا میان دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون در هفته های اخیر تنگاتنگ شده است.

این تحلیل انتخاباتی تخمین زده است در صورتیکه انتخابات ریاست جمهوری امروز صورت گیرد، آقای ترامپ احتمالا اکثریت آراء در ایالت فلوریدا را به خود اختصاص خواهد داد.

نتایج آراء ایالت فلوریدا در نتایج سراسری انتخابات به خاطر اندازه و جمعیت این ایالت اهمیت زیادی دارد. در حال حاضر میزان محبوبیت دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات آمریکا، در ایالت فلوریدا به ۵۰ درصد رسیده در حالیکه محبوبیت خانم کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات، در فلوریدا ۴۶ درصد است.

بنا به نتایج تحلیل های بدست آمده از پروژه رویترز، در صورتیکه انتخابات ریاست جمهوری امروز برگزار شود، شانس پیروزی خانم کلینتون در آن ۶۰ درصد خواهد بود. این درحالی است که این رقم در هفته گذشته ۸۳ درصد بوده است، یعنی طی یک هفته شاهد نزولی ۲۳ درصدی بوده است.

همچنین بنا به آخرین نظرسنجی ها از همین مرکز، خانم کلینتون با فاصله ای چهار درصدی جلوتر از همتای انتخاباتی خود، دونالد ترامپ، قرار دارد.

XS
SM
MD
LG