لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۱

اعتراض کمپین هیلاری کلینتون به سخنان "تحریک آمیز" دونالد ترامپ


کمپين انتخاباتی هيلاری کلينتون در اعتراض به سخنان دونالد ترامپ از حزب جمهوريخواه خواست جلوی سخنرانی های "تحريک آميز" دونالد ترامپ را بگیرد.

بيانيۀ کمپين انتخاباتی دموکرات ها در اعتراض به گفته های چند روز گذشته دونالد ترامپ، نامزد جمهوريخواهان در انتخابات ریاست جمهوری، منتشر شد. آقای ترامپ پیشتر خانم کلينتون را تلویحا به مخالفت با متمم دوم قانون اساسی آمريکا در ارتباط با آزادی حمل و مالکيت اسلحه متهم کرده بود.

رابی موک، مدير کمپين انتخاباتی هيلاری کلينتون، در بيانيه منتشر شده خطاب به جمهوريخوان گفت "وقتش رسيده که رهبران جمهوريخواهان کاری کنند و جلوی اينگونه حرکات آزار دهنده نامزد انتخاباتی شان را بگيرند."

از سویی دیگر آقای ترامپ در تازه ترين سخنرانی اش وعده داده که در صورت پيروزی در انتخابات ریاست جمهوری در خدمت مظلومان نيمکره خود خواهد بود.

آقای ترامپ اذعان کرده است که مردم ونزوئلا خواستار آزادی و نيازمند کمک هستند و هشدار داده که اگر هيلاری کلينتون در انتخابات به پيروزی برسد از آمريکا يک ونزوئلای دوم خواهد ساخت.

در خبری دیگر، باراک اوباما در آخرين سخنرانی اش در فراکسيون آفريقايی تباران در کنگرۀ آمريکا خطاب به آفريقايی تباران آمريکا گفت شرکت نکردن آنها در انتخابات را بی حرمتی به خود و ميراث دوران خدمتش تلقی می کند.

XS
SM
MD
LG