لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۳

پولیتیکو: جرج بوش پدر به هیلاری کلینتون رای می‌دهد


مقاله‌ای از درن ساموئلسون در پولیتیکو

روز دوشنبه کتلین هارتینگتون کندی تاونسند، معاون فرماندار پیشین ایالت مریلند و دختر رابرت کندی متوفی، در صفحه فیسبوک خود عکسی را در حال دست دادن با جرج بوش پدر، با این توضیح منتشر کرد: «پرزیدنت به من گفت به هیلاری رای می دهد.»

کتلین تاونسند در مصاحبه ای تلفنی با پولیتیکو گفت که دوشنبه با جرج هربرت واکر بوش، رییس جمهوری اسبق ایالات متحده، در ایالت مین ملاقات کرد و آن جا بود که او گفت به یک دموکرات در انتخابات رای خواهد داد.

جیم مک گارت، سخنگوی جرج اچ دبلیو بوش، در واکنش به این خبر در ایمیلی گفت: «رایی که پرزیدنت بوش به عنوان یک شهروند عادی در حدود پنجاه روز آینده خواهد داد تنها یک رای خصوصی طی پنجاه روز آینده است. او در باره رقابت های ریاست جمهوری در این فاصله اظهار نظر نمی کند.»

جرج بوش پدر و باربارا بوش از زمانی که برای کمپین ناموفق پسرشان، جب بوش، فعالیت انتخاباتی کردند خود را از مباحثات سیاسی دور نگاه داشتند. جرج بوش پدر و جرج بوش پسر در کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه جایی که دونالد ترامپ کاندیداتوری حزب را پذیرفت شرکت نکردند.

بسیاری از مقامات پیشین جمهوریخواه از جمله برنت اسکوکرافت، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دولت بوش پدر، و کارلوس گوتییرز وزیر بازرگانی دولت بوش پسر، از حمایت خود از هیلاری کلینتون خبر داده اند.

دن کویل معاون ریاست جمهوری پیشین آمریکا، یکی از مقام های دولت جرج بوش پدر است که اخیرا ابراز امیدواری کرده بود هر دو بوش پدر و پسر نهایتا از دونالد ترامپ حمایت کنند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.
XS
SM
MD
LG