لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۴

رئیس مجلس نمایندگان برای نخستین بار در کمپین انتخاباتی ترامپ شرکت‌ می‌کند


پل رایان نماینده ویساکنسین از حزب جمهوریخواه و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا - آرشیو
پل رایان نماینده ویساکنسین از حزب جمهوریخواه و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا - آرشیو

یک ماه باقی مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا برای نخستین بار در کنار دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در یکی از گردهمایی‌های انتخاباتی‌ او حضور خواهد یافت.

دفتر این نماینده جمهوریخواه ایالت ویسکانسین، روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که او، همراه نماینده ویسکانسین در سنا و فرماندار آن ایالت، در جشنواره پائیزی ویسکانسین همزمان با کمپین ترامپ در آن محل شرکت خواهند کرد.

پل رایان که ریاست کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه را نیز بر عهده دارد، اواسط خرداد ماه و با تاخیر از دونالد ترامپ، سرمایه دار ۷۰ ساله اهل نیویورک، به عنوان نامزد جمهوریخواهان در انتخابات هشتم نوامبر حمایت کرد.

حمایت بالاترین مقام منتخب مردم آمریکا از حزب جمهوریخواه از نامزدی ترامپ، که برخی در بدنه حزب از او به دلیل اظهارات جنجالی اش حمایت نمی‌کردند، موجب بازگشت وحدت نسبی حزب برای ادامه رقابت با دموکرات‌ها شد.

با این حال در این مدت، جشنواره سالانه پائیزی در حوزه انتخابیه پل رایان، نخستین مورد از تلاش این عضو ارشد کنگره برای نشان دادن وحدت حاکم در میان اعضای حزب جمهوریخواه در حمایت از دونالد ترامپ، خواهد بود.

پل رایان پیشتر در چند مورد، از اظهار نظرهای دونالد ترامپ – از جمله برخورد او با اقلیت‌ها و مهاجران، و همچنین عدم انکار این موضوع که از برتری نژادی سفیدها حمایت می‌کند – انتقاد کرده است.

این دو در عرصه سیاست‌گذاری هم با یکدیگر تفاوت دیدگاه دارند؛ به ویژه در زمینه تجارت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG