لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۵

پل رایان: به شایعات پایان دهیم، نامزد جمهوریخواهان نمی شوم


پیشتر شایعه شد که ممکن است آقای رایان در کنوانسیون حزب جمهوریخواه، برای کسب عنوان نامزد نهایی این حزب وارد میدان رقابت بشود.
پیشتر شایعه شد که ممکن است آقای رایان در کنوانسیون حزب جمهوریخواه، برای کسب عنوان نامزد نهایی این حزب وارد میدان رقابت بشود.

پال رایان، رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا، به گمانه زنی ها درباره احتمال ورودش به کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پایان داد.

آقای رایان روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری گفت این شایعه که ممکن است او در کنوانسیون ماه ژوئیه حزب جمهوریخواه، برای کسب عنوان نامزد نهایی این حزب وارد میدان رقابت بشود، همه جا، حتی در سفر اخیرش به خاورمیانه، او را دنبال کرده است.

آقای رایان گفت وقت آن رسیده به شایعات یک بار برای همیشه پایان بدهیم.

وی تاکید کرد قصد ورود به کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را ندارد و درخواست احتمالی حزب جمهوریخواه برای نامزدی در انتخابات ماه نوامبر را نخواهد پذیرفت. پال رایان گفت نامزد نهایی حزب باید کسی باشد که در رقابت ها وارد شده است.

پل رایان، یار انتخاباتی میت رامنی، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات گذشته ریاست جمهوری آمریکا بود که رقابت را به باراک اوباما باخت.

در حال حاضر، دونالد ترامپ، تد کروز و جان کیسیک برای کسب نامزدی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا در نوامبر آینده رقابت می کنند.

برخی جمهوریخواهان از پیشتازی ترامپ راضی نیستند و حتی در یک نظرسنجی، تعدادی از هواداران این حزب گفتند که ترجیح می دهند به هیلاری کلینتون از حزب رقیب رای بدهند، اما به ترامپ رای ندهند.

سندرز: ترامپ رئیس جمهور نخواهد شد

دونالد ترامپ روز چهارشنبه بار دیگر روش انتخاب نامزد نهایی حزب جمهوریخواه را زیر سووال برد و گفت این سیستم جا افتاده فعلی، "نظامی متقلب" است و رهبران حزب باید از اجرای این سیستم "خجالت بکشند."

این میلیاردر آمریکایی همچنین موضع جنجالی خود را درباره اخراج مهاجران غیرقانونی از آمریکا و ساخت دیوار در امتداد مرز مشترک با مکزیک را تکرار کرد و گفت "من شوخی نمی‌کنم؛ من این دیوار را با هزینه مکزیک می‌سازم."

داوطلب پیشتاز حزب جمهویخواه پیشتر گفته بود در صورتی که دولت مکزیک زیر بار هزینه ساخت دیوار نرود، وی از انتقال درآمد مکزیکی‌ها از کار در ایالات متحده به مکزیک جلوگیری خواهد کرد.

این اظهارات آقای ترامپ با واکنش رییس کل بانک مرکزی مکزیک روبرو شد که چنین اقدامی را مخالف قوانین بین المللی می‌داند و می‌گوید در آمدی که مردم در آمریکا به دست می‌آورند، دارایی شخصی آنهاست است و حق دارند این مبالغ را به کشور دیگری منتقل کنند.

آگوستین کارستِنز در ادامه گفت "در صورت اجرای برنامه آقای ترامپ در بلوکه کردن انتقال این درآمدها، تخلف بزرگی در قانون حقوق مالکیت صورت گرفته است. اجرای آن اقدامی نادرستی است."

از سوی دیگر در کمپ دموکرات‌ها، برنی سندرز که خود را یک سوسیال دموکرات می‌نامد، گفت که نظرسنجی‌های محتلف در داخل آمریکا نشان می دهد او در انتخابات سراسری بر دونالد ترامپ چیره خواهد شد.

سناتور ایالت ورمونت گفت "بگذارید خیالتان را از موضوعی که میلیونها آمریکایی نگران آن هستند راحت کنم، و آن این که دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا نخواهد شد."

انتخابات مقدماتی بعدی دو حزب جمهوریخواه و دموکرات در ایالت پرجمعیت نیویورک در آخرین روز فروردین ماه برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG