لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۰

واکنش اد رویس به محکومیت نمازی ها: نظام قضایی ایران خود را به سخره گرفته است


اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان
اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در واکنش به حبس سیامک و باقر نمازی از سال گذشته و همچنین خبر محکومیت آنها به ۱۰ سال حبس گفت، رنجی که این دو متحمل شده اند تنها به خاطر تلاش آنها برای بهبود روابط ایران و آمریکا بوده است.

اد رویس روز سه شنبه، ۲۷ مهر ماه، در بیانیه ای گفت: «ایران برای باری دیگر و در حبس ناعادلانه شهروندان ایرانی آمریکایی، نظام قضایی خود را به سخره گرفته است. به نظر می رسد در این جلسات محاکمه، ابتدایی ترین استانداردهای بین المللی زیر پا گذاشته شده است. محاکمه مخفیانه و بدون شفافیت برگزار شده، شواهدی در دست نبوده و نماینده ای حضور نداشته است.»

آقای رویس در بخشی از بیانیه خود گفت محکومیت ناعادلانه سیامک و باقر نمازی باید «هشداری جدی» برای کسانی باشد که قصد تجارت با ایران را دارند.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه ایران، پیشتر در روز سه شنبه، ۲۷ مهر، اعلام کرد سیامک نمازی و پدر او، باقر نمازی، شهروندان ایرانی آمریکایی که در ایران در بازداشت به سر می بردند، هر یک به ۱۰ سال زندان محکوم شده اند.

سیامک و باقر نمازی به اتهام آنچه دستگاه قضایی ایران «همکاری با دولت متخاصم آمریکا» اعلام کرده است، به زندان محکوم شده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG