لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۸

پرس تی وی تصاویری از سیامک نمازی در هنگام بازداشت پخش کرد


تصویری از ویدئوی کوتاه پرس تی وی از زمان بازداشت سیامک نمازی در ایران
تصویری از ویدئوی کوتاه پرس تی وی از زمان بازداشت سیامک نمازی در ایران

‎پرس تی وی، تلویزیون انگلیسی زبان جمهوری اسلامی ایران در یک ویدئوی کوتاه، تصاویری را منتشر کرده که به نظر می رسد از لحظه دستگیری سیامک نمازی، آمریکایی ایرانی تبار باشد. این اولین بار است از نمازی بعد از بازداشت تصاویری نشان داده می شود.

این ویدئوی تبلیغاتی تصاویری از آغاز نمازی، پاسپورت او و همچنین کارت شناسایی اماراتی او را نشان می دهد. همچنین در تصویری، آقای نمازی برای بازرسی بدنی دستانش را بالا برده است و در نهایت به اتاقی هدایت می شود.

این ویدئوی کوتاه در برخی سایتها و خبرگزاری داخل ایران بازتاب داشته است از جمله، میزان نیوز، خبرگزاری قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران این تصاویر را باز نشر کرده است.

خبرگزاری میزان در توضیح انتشار این ویدئو نوشته، سیامک نمازی پل ارتباطی برخی عناصر بدنام داخل کشور با دولت آمریکا برای نفوذ در ایران بود.

اقدام رسانه های ایران در حالی است که به تازگی لونی علی، همسر بوکسور افسانه ای آمریکا، محمد علی در نامه ای به رهبر جمهوری اسلامی ایران از وی درخواست کرد که باقر و سیامک نمازی دو ایرانی بازداشت شده در ایران را «مورد رافت اسلامی» قرار دهد.

سیامک نمازی و پدرش چند ماهی است که در ایران زندانی هستند.

از مهرماه گذشته سیامک نمازی و از زمستان گذشته، باقر نمازی بازداشت شدند.

آقای باقر نمازی در حکومت پهلوی استاندار خوزستان بود. آقای نمازی هشتاد ساله، زمستان ۱۳۹۴ پس از بازگشت به ایران از سفر دبی، در تهران بازداشت شد.

سیامک نمازی، فرزند باقر نمازی، شهروند آمریکایی ایرانی تبار، مدیر دفتر برنامه ‌ریزی استراتژیک شرکت نفتی "کرسنت" در تهران بود.

خانواده نمازی پس از انقلاب اسلامی در ایران به خارج از کشور رفتند اما مناسبات تجاری با ایران را حفظ کردند.

برخی رسانه ها بازداشت نمازی ها را ناشی از اختلافات بین دولت روحانی و نهادهای امنیتی مثل سپاه و قوه قضاییه دانسته اند. دولت روحانی تاکنون موضعی درباره بازداشت این دو نداشته است.

XS
SM
MD
LG