لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۴

ایالات متحده ارائه جواب آزمایش کووید را لغو و کانادا آزمایش تصادفی را تعلیق می‌کند


ایالات متحده، ارائه تست منفی کووید جهت ورود به خاک این کشور را لغو می‌کند
ایالات متحده، ارائه تست منفی کووید جهت ورود به خاک این کشور را لغو می‌کند

ایالات متحده، ارائه تست منفی بیماری کووید جهت ورود به خاک این کشور را از روز یکشنبه لغو می‌کند، تصمیمی که احتمالاً با آغاز فصل سفرهای تابستانی و البته فشار لابی‌های خطوط هوایی و صنعت گردشگری این کشور، اتخاذ شده است.

پیش‌تر نیز از روز ۸ نوامبر ۲۰۲۱ مصادف با ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ، آمریکا ممنوعیت ورود مسافران بین المللی به ایالات متحده را برای مسافرین واکسینه شده پس از مدت یک سال پایان داده بود.

یک مقام که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفته است، مرکز مبارزه با بیماری‌های واگیردار ایالات متحده تشخیص داده است که دیگر ارائه تست منفی، جهت ورود به خاک آمریکا ضروری نیست.

ایالات متحده، از ژانویه ۲۰۲۱ مسافران هوایی ورودی از مبادی خارجی به این کشور را ملزم به ارائه آزمایش منفی قبل از پرواز کرده بود که این امر با توجه به شلوغی مراکز آزمایشگاهی در سراسر جهان، تبدیل به دغدغه‌ای مهم برای مسافران در زمینه دریافت به موقع نتیجه آزمایش‌ و همچنین صفوف طولانی در برخی فرودگاه ها در جریان کنترل جواب آزمایش‌ها شده بود. این در حالی است که بسیاری از کشورهای اروپایی پیشتر ارائه نتیجه آزمایش کووید را کنار گذاشته بودند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های واگیردار ایالات متحده، همچنان مسافران غیرآمریکایی را جهت ورود به خاک این کشور ملزم به واکسینه شدن علیه کووید می‌کند و لغو ارائه نتیجه آزمایش، تنها در مورد مسافرین واکسینه شده صورت می‌پذیرد.

یک گروه تجاری هم با استقبال از این طرح آن را گامی مثبت در جهت تشویق و بازگشت سفرهای هوایی به ایالات متحده دانسته است .

یاتا، بزرگترین گروه تجارت خطوط هوایی جهان، از آنچه که آن را «خبر عالی» خواند، استقبال کرد و گفت: دولت در حال حذف تست ناکارآمد کووید قبل از پرواز برای سفر به ایالات متحده است.

در ماه آوریل، یک قاضی فدرال الزامات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا را مبنی بر استفاده مسافران از ماسک در هواپیماها و در مراکز حمل و نقل مانند فرودگاه ها غیرقانونی اعلام کرد و دولت اجرای آن را متوقف کرد.

در همین حال کانادا هم اعلام کرد آزمایش تصادفی کووید را به دلیل وقت‌گیر بودن در فرودگاه‌های این کشور به حالت تعلیق در خواهد آورد. در بیانیه روز جمعه دولت کانادا آمده است: کانادا آزمایش تصادفی کووید-۱۹ را در همه فرودگاه‌های خود تا پایان ماه ژوئن به حالت تعلیق در می‌آورد تا زمان انتظار طولانی را که مسافران در هفته‌های اخیر با آن مواجه شده‌اند کاهش دهد.

XS
SM
MD
LG