لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۳

محدودیت‌های کرونایی در شانگهای کاهش می‌یابد؛ شناسایی روزانه ده‌ها مبتلا در پکن


شانگهای روز شنبه و پس از یک هفته قرنطینه، با احتیاط بخشی از شبکه حمل‌ونقل خود را به حال عادی بازگرداند درحالی که پکن همچنان گارد محافظتی خود را حفظ کرده است.

قرنطینه شانگهای از ابتدای ماه آوریل ضربه اقتصادی سنگینی به این پرجمعیت‌ترین شهر چین وارد آورده و بحث‌هایی را در مورد پایداری رویکرد این کشور موسوم به «کووید صفر» ایجاد کرده است.

بر خلاف شانگهای، پکن از اعمال قرنطینه سراسری خودداری کرده است و روزانه ده‌ها مورد جدید ابتلا گزارش می‌کند. شانگهای در اوج شیوع کرونا ده‌ها هزار مورد گزارش می‌داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کارگران در شانگهای مشغول ضدعفونی کردن ایستگاه‌های مترو و قطارها پیش از بازسازی چهار خط مترو در روز یکشنبه بودند.

مقامات بهداشتی شهری روز شنبه اعلام کردند که شانگهای ۸۶۸ مورد جدید محلی را در روز جمعه شناسایی کرد. یک روز قبل، این رقم ۸۵۸ نفر بود.

مقامات بهداشتی گفتند هیچ مورد جدیدی در خارج از مناطق قرنطینه‌شده پیدا نشد که قبلا دست‌کم سه مورد مشاهده می‌شد.

این شهر ۲۵ میلیون نفری به تدریج مراکز خرید، فروشگاه‌ها و بازارهای عمده‌فروشی را بازگشایی می‌کند و به افراد بیشتری اجازه می‌دهد تا از خانه‌های خود خارج شوند.

ولی شانگهای روز جمعه محدودیت‌های دو منطقه از ۱۶ منطقه خود را تشدید کرد.

به گزارش روزنامه دولتی «جوانان چین»، روز جمعه هزاران نفر از ساکنان محله‌ای در چائویانگ، پرجمعیت‌ترین منطقه پکن، پس از شناسایی چند مورد ابتلا به هتل منتقل شدند.

کاربران رسانه‌های اجتماعی در سایت «ویبو» چین این وضعیت را با شانگهای مقایسه کردند. مقامات شانگهای در واکنش به یک مورد ابتلا، کل ساکنان ساختمان‌های مسکونی را به مراکز قرنطینه منتقل می‌کردند.

رویترز گزارش داده است که هشتگ‌های مرتبط با این موضوع سانسور شده‌اند.

XS
SM
MD
LG