لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۴

اختصاصی؛ قانونگذار آمریکایی: هدف نهایی صلح است و ترویج تروریسم «غیرقابل‌قبول» است


اَل گرین، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت تگزاس
اَل گرین، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت تگزاس

اَل گرین، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت تگزاس، روز پنجشنبه یازدهم آبان در مصاحبه‌ای اختصاصی با بخش فارسی صدای آمریکا درباره درگیری‌ها در خاورمیانه گفت هدف نهایی صلح است و ترویج تروریسم «غیرقابل‌قبول» است.

او که از موافقان سرسخت برقراری آتش‌بس در غزه است، نسبت به شرایط بغرنج خاورمیانه و رنج‌ها و مصیبت‌های غیرنظامیان ابراز تاسف کرد و صحبت‌کردن در این باره را وظیفه‌ای اخلاقی و وجدانی خواند.

به گفته این قانونگذار دموکرات، راه‌حل پایان دادن به جنگ و برقراری صلح میان اسرائیل و فلسطینیان، امید و همکاری توامان است.

اَل گرین در ارتباط با اهمیت امید گفت باید فلسطینیان متوجه باشند که ایالات متحده همچنان به راه حل دوکشوری باور دارد.

به گفته او، این امید باید با همکاری بین‌المللی همراه باشد و روند بازسازی ویرانی‌های ناشی از جنگ بلافاصله پس از پایان درگیری‌ها آغاز شود.

اَل گرین خاطرنشان کرد ایالات متحده نمی‌تواند بدون همکاری و همفکری کشورهای منطقه در این زمینه موفق باشد و بنابراین باید ائتلافی در این زمینه شکل گیرد.

این قانونگذار دموکرات در پاسخ به پرسشی در ارتباط با حمایت ایران از حماس و اقداماتی که واشنگتن در این زمینه انجام دهد، گفت باید به هر طرفی که مروج تروریسم است فهماند که این مساله قابل‌قبول نیست.

او افزود آمریکا می‌خواهد تمامی طرف‌ها صلح و ابزارهای پیشبرد آن را ترویج کنند.

به گفته اَل گرین، هدف غایی صلح است و هر طرفی که تروریسم را ترویج کند، غیرقابل‌قبول است و ایالات متحده آنچه در توان دارد برای جلوگیری از حملات تروریستی به کار می‌گیرد.

این قانونگذار آمریکایی افزود نباید هیچ کشوری شاهد تروریسم باشد و نباید به غیرنظامیان نیز آسیب برسد.

او خواستار همکاری جامعه بین‌المللی به‌ویژه روسیه و چین برای پایان دادن به جنگ در خاورمیانه و همچنین اوکراین شد.

اَل گرین به نقل از مارتین لوترکینگ، از رهبران جنبش حقوق مدنی، گفت: «یا باید بیاموزیم چگونه مثل خواهران و برادران با هم زندگی کنیم، یا مثل ابلهان با هم از بین خواهیم رفت.»

این قانونگذار دموکرات تصریح کرد جنگ‌های بی‌پایان راه رسیدن به صلح نیست و اینکه باید راهی یافت که «مثل خواهران و برادران با هم زندگی کنیم.»

ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، بریتانیا، کانادا، و ژاپن بارها ضمن محکوم کردن حمله تروریستی ۱۵ مهر ستیزه‌جویان فلسطینی به اسرائیل و تاکید بر حق و وظیفه اسرائیل مبنی بر دفاع از خود و لزوم آزادی گروگان‌ها توسط حماس، خواستار محافظت از جان غیرنظامیان فلسطینی ساکن غزه و تحویل کمک‌های بشردوستانه به آنها شده‌اند.

XS
SM
MD
LG