لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۱

هشدار اف‌بی‌آی: در صورت گسترش جنگ، حملات سایبری جمهوری اسلامی‌ علیه آمریکا تشدید خواهد شد 


رئیس پلیس فدرال آمریکا - اف‌بی‌آی- در جلسه استماع کنگره گفت که حملات سایبری جمهوری اسلامی ‌علیه آمریکا در صورت گسترش درگیری‌ها میان اسرائیل و حماس احتمالا تشدید خواهد شد.

کریستوفر ری در جلسه استماع کمیته امور دولت و امنیت داخلی سنای آمریکا با تمرکز بر تهدیدها علیه ایالات متحده آمریکا افزود که شمار حملات به پایگاه‌های نظامی آمریکا در خارج کشور توسط گروه‌های شبه نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران در این ماه افزایش یافته است.

رئیس اف‌بی‌آی گفت حمله حماس به اسرائیل، الهام‌بخش بزرگترین تهدید‌های تروریستی علیه آمریکا از زمان ظهور داعش در حدود یک دهه پیش خواهد شد.

او همچنین اشاره کرد که از زمان آغاز درگیری اسرائیل و حماس در غزه در اوایل ماه جاری، چندین سازمان تروریستی خارجی خواستار انجام حملات علیه آمریکایی‌ها و غرب شده‌اند که به طور قابل توجهی تهدید ناشی از افراطیون در داخل آمریکا را افزایش داده است.

مقامات آمریکایی می‌گویند دولت آمریکا از زمان آغاز جنگ در غزه شاهد افزایش تهدیدات علیه یهودیان، مسلمانان و آمریکایی‌های عرب‌تبار بوده است.

الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی آمریکا نیز در این جلسه گفت که پس از آغاز درگیری میان اسرائیل و حماس در غزه، نفرت نسبت به دانشجویان یهودی در آمریکا افزایش یافته که این به یهودی‌ستیزی در آمریکا دامن می‌زند.

کاخ سفید نیز نسبت به حوادث مرتبط با گرایش‌های ضدیهودی در دانشگاه‌های آمریکا ابراز نگرانی کرده است.

در یک جلسه مربوط به باج‌افزارها که توسط کاخ سفید برگزار شد، دادستان کل ایالات متحده گفت که به وزارت دادگستری دستور داده است تا به بازرسان اسرائیلی برای بررسی نقل و انتقال‌های مالی به حماس، از جمله موارد مربوط به ارزهای دیجیتال کمک کند.

XS
SM
MD
LG