لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۲

مایک جانسون می‌خواهد طرح مستقلی را برای کمک به اسرائیل به رای‌ بگذارد


مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا - آرشیو
مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا - آرشیو

مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه گفت قصد دارد یک طرح مستقل کمک به اسرائیل را به رای‌گیری بگذارد.

این نخستین اقدام بزرگ قانونگذاری در دوران جانسون، از سوی جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان است.

آنها به دنبال تأمین ۱۴.۳ میلیارد دلار برای کمک به اسرائیل از طریق کاهش بودجه خدمات درآمد داخلی اداره مالیات هستند.

به گزارش رویترز بعید است که این طرح تصویب شود.

دموکرات‌ها و برخی جمهوری‌خواهان با این طرح مخالف هستند و در عوض از درخواست جو بایدن، رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا برای لایحه ۱۰۶ میلیارد دلاری از جمله برای کمک مالی به اوکراین، افزایش امنیت مرزی، کمک‌های بشردوستانه و تلاش‌ها برای عقب‌نشینی حمایت می‌کنند.

وزیران دفاع و وزارت امور خارجه روز سه‌شنبه در سنای آمریکا حاضر شدند تا از درخواست بودجه فوری اضافی ۱۰۶ میلیارد دلاری امنیت ملی دولت جو بایدن، از جمله برای کمک به اسرائيل، اوکراین و تایوان، و امور انسانی غزه و ارمنستان حمایت کنند.

کاخ سفید روز جمعه، ۲۸ مهر، از کنگره آمریکا خواست تا نزدیک به ۱۰۶ میلیارد دلار بودجه برای تامین مالی برنامه‌های مربوط به اوکراین، اسرائیل و امنیت مرزی ایالات متحده اختصاص دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، درخواست جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، برای این بودجه چند روز پس از دیدار او از اسرائیل و اعلام همبستگی آمریکا با آن کشور انجام شد.

رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در سخنانی از کاخ سفید گفت جمهوری اسلامی در پیشبرد اهداف مخرب، هم از روسیه و هم از حماس حمایت و پشتیبانی می‌کند اما ما به تلاشهایمان برای ساختن خاورمیانه‌ای بهتر و امن‌تر ادامه می‌دهیم تا جایی که جنگ و خشم در این نقطه از جهان پایان یابد.

XS
SM
MD
LG