لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۰

واکنش اسرائیل به قطع روابط دیپلماتیک از سوی بولیوی: سرسپردگی به تروریسم و رژیم ایران است


 لیور حیات، سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل. آرشیو
 لیور حیات، سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل. آرشیو

لیور حیات، سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل، ساعتی پس از آن که دولت بولیوی اعلام کرد که روابط دیپلماتیک خود با اسرائیل را قطع می‌کند، گفت اقدام بولیوی نشان دهنده سرسپردگی اش به تروریسم و رژیم ایران است.

به گزارش آرش سیگارچی، خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به اسرائیل، دولت بولیوی دلیل قطع روابط دیپلماتیک خود با اسرائیل را « اعتراض به حملات این کشور به غزه» اعلام کرده است.

این موضوع در پی حمله ارتش اسرائیل به اردوگاه پناهندگان فلسطینی جبالیا در نوار غزه اعلام شد.

دراین حال، دولت‌های شیلی و کلمبیا سفیران خود را برای آنچه «مشاوره» نامیدند، از اسرائیل فرا خواندند. این کشورها نیز از حملات اسرائیل به غزه که متوجه غیر نظامیان نیز شده است، انتقاد کرده اند.

اسرائیل می گوید که در پی این حمله یکی از فرماندهان گروه شبه نظامی حماس کشته شد. گزارش ها اما حاکی از آن هستند که حدود ۵۰ تن نیز در این حمله کشته شده اند.

اسرائیل پیش از این بارها گروه حماس را متهم کرده است که از غیر نظامیان فلسطینی به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.

به گفته آرش سیگارچی، سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل روز چهارشنبه دهم آبان، در بخشی از سخنانش گفت: بولیوی خود را با حماس که ۱۴۰۰ اسرائیلی از جمله کودکان و زنان را می‌کشد، همسو می‌کند.

اشاره لیور حیات به حملات حماس به جنوب اسرائیل در روز ۱۵ مهر بود که ۱۴۰۰ اسرائیلی که اکثر آنها غیر نظامی بودند، کشته شدند.

XS
SM
MD
LG