لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۱

آمریکا و متحدانش عملیات نظامی زمینی در منطقه اقیانوس آرام را شبیه‌سازی می‌کنند


تمرین نظامی در هاوایی.
تمرین نظامی در هاوایی.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی می‌نویسد که مانورهای نظامی جاری در هاوایی که روز جمعه به پایان می رسد، بخشی از رویکرد جدید آمریکا برای دفاع و بازدارندگی در اقیانوس آرام است، منطقه‌ای که کشورهای مختلف نسبت به اهداف و اقدامات چین در آنجا نگرانی دارند.

این رزمایش‌ها رویکرد جدید دفاعی و بازدارندگی آمریکا در اقیانوس آرام را با تمرکز روی گروه‌های کوچکی از نیروهای زمینی متحرک نشان می‌دهد که در جزایری مانند جزایر نزدیک سواحل چین فعالیت خواهند کرد.

در این مانورها، که بزرگترین تمرین نظامی است که تاکنون در هاوایی برگزار شده است، بیش از ۵ هزار سرباز از لشکر ۲۵ پیاده نظام به همراه واحدهایی از نیوزیلند، اندونزی، تایلند و بریتانیا و با حمایت نیروی هوایی ایالات متحده در حال تمرین جنگ هستند.

فضای تمرین، یک محیط جنگلی جزیره‌ای است و نیروهای متحد با یک نیروی پیشرفته از دشمن فرضی مقابله می‌کنند.

در این تمرین‌ها از چتربازها استفاده شد و حمله هوایی دوربرد، و ارسال تدارکات از طریق هوا و دریا نیز تمرین شد.

اگرچه نیروی دریایی چین اکنون از نظر تعداد کشتی‌ها از نیروی دریایی آمریکا بزرگتر است، نیروی دریایی ایالات متحده همچنان توانمندتر است. از جمله برتری‌های نیروی دریایی آمریکا این است که در برابر ۳ ناو هواپیمابر چین، ۱۱ ناو هواپیمابر دارد.

اما در حالی که تمرکز اصلی چین بر روی آب‌های نزدیکش است، نیروی دریایی ایالات متحده در سطح جهانی فعالیت می کند و در صورت وقوع حمله چین به تایوان، رسیدن قوای زیاد آمریکا به آنجا زمان می‌برد.

ایالات متحده برای تقویت و گسترش ائتلاف در منطقه به شدت کار کرده است تا بتواند این مشکل را کم کند.

این کشور تمرینات آموزشی در مقیاس بزرگی را با فیلیپین انجام می‌دهد، و اوایل سال جاری میلادی توافقنامه‌ای را برای گسترش استفاده از پایگاه‌های آنجا امضا کرد. آمریکا همچنین با کره جنوبی، ژاپن، استرالیا، اندونزی، تایلند و هند تواق‌های مشابهی امضا کرد.

تمرین‌های نظامی تجربه‌ای در قابلیت همکاری فنی ارائه می‌کنند و همچنین پیوندهایی انسانی ایجاد می‌کنند که می‌تواند در مواقع بحران حیاتی باشد.

XS
SM
MD
LG