لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۰

نیروهای ائتلاف علیه داعش به حمله راکتی در روستای سبز سوریه پاسخ دادند


بقایای شلیک به سمت روستای سبز، عکس از عملیات عزم راسخ، ائتلاف علیه داعش
بقایای شلیک به سمت روستای سبز، عکس از عملیات عزم راسخ، ائتلاف علیه داعش

ستاد فرماندهی عملیات عزم راسخ، ائتلاف مقابله با داعش در بیانیه‌ای با ذکر این که «حملات شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران انحرافی خطرناک از ماموریت اصلی است» اعلام کرد هشت راکت به سمت «روستای سبز» که مقر حضور نیروهای دموکراتیک آزاد سوریه است، شلیک شده که تلفات جانی در پی نداشت، ولی به درون مقر ائتلاف اصابت کرد و خسارت‌های عمده‌ای را به بار آورد.

این بیانیه که روز چهارشنبه ۱۵ دی منتشر شده می‌گوید نیروهای ائتلاف در واکنش، شش شلیک به سمت محل پرتاب، که در خارج از «میادین» در سوریه بود، انجام دادند.

بیانیه ائتلاف علیه داعش می‌افزاید:‌ «عوامل شرور مورد حمایت ایران از میان تاسیسات غیرنظامی و بدون توجه به امنیت غیرنظامیان، این حمله را انجام دادند.»

این بیانیه می‌گوید ساعاتی پیش از این حمله، نیروهای ائتلاف شاهد حرکت چند سایت حمله غیرمستقیم بود که در حریم روستای سبز قرار گرفته بود. در اقدامی برای دفاع از خود، نیروهای ائتلاف در چند حمله این سایت‌ها را از بین بردند.

در دو روز گذشته حملاتی پهپادی در عراق به سمت سفارت آمریکا و همچنین یک پایگاه نظامی شلیک شد که این پهپادها پیش از اصابت هدف قرار گرفتند.

جان کربی سخنگوی پنتاگون پیشتر و در مورد حملات پهپادی اخیر گفت گروه یا مسئول این حملات به طور قطع مشخص نیست ولی افزود شیوه و اجرای آن مشابه فعالیت شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در عراق و سوریه است.

XS
SM
MD
LG