لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۲

نظرسنجی جدید: ترامپ باید اول به مسئله مهاجرت رسیدگی کند


جدیدترین نظرسنجی که توسط شبکه خبری سی بی اس انجام شده، نشان می‌دهد مهاجرت در صدر فهرست مشکلاتی است که مردم آمریکا فکر می‌کنند دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده باید به آن رسیدگی کند.

بر اساس نتایج به دست آمده، پانزده درصد از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند گفته‌اند که موضوع مهاجرت مهم‌ترین مشکلی است که رئیس جمهوری و همچنین کنگره آمریکا باید در سال جاری به آن بپردازند.

اقتصاد و موضوع اشتغال، با حدود ۱۳ درصد، در رده دوم فهرست مشکلاتی است که به نظر مردم باید در اولویت رسیدگی باشد. بیمه درمانی همگانی نیز با حدود ۱۱ درصد در رده سوم این فهرست قرار گرفته است.

یافته‌های این نظرسنجی همچنین حاکی است که بیشتر آمریکایی ها اعتقاد دارند دولت باید اقدامات بیشتری انجام دهد تا اطمینان یابد خارجی‌هایی که به آمریکا می‌آیند، تهدیدی علیه امنیت کشور محسوب نمی‌شوند.

سه نفر از هر چهار پرسش شونده در این نظرسنجی می گویند اقدامات کنونی دستگاه‌های دولتی برای این منظور کافی نیست.

با وجود برخی نگرانی‌ها از ریسک‌های امنیتی بالقوه، ۶ نفر از هر ۱۰ آمریکایی از برنامه‌ای که بتواند به مهاجران فاقد مدارک قانونی در ایالات متحده امکان دهد که شهروندی آمریکا را کسب کنند، حمایت می‌کنند.

۱۳ درصد از پرسش شوندگان می‌گویند مهاجران غیرقانونی باید امکان ماندن در آمریکا را داشته باشند و نیازی به ارائه درخواست برای شهروندی ایالات متحده ندارند. ۲۳ درصد معتقدند آنها باید کشور را ترک کنند.

۲۰ درصد از شرکت‌کنندگان نیز معتقدند مهاجران فاقد مدارک قانونی، بیش از شهروندان آمریکایی احتمال دارد که مرتکب اعمال خلاف قانون شوند. ۳۸ درصد از جمهوریخواهان و ۹ درصد از دموکرات‌ها چنین فکر می‌کنند.

قسمت عمده این نظرسنجی پیش از انتشار دستورالعمل‌های اخیر دولت پرزیدنت ترامپ برای برخورد با مهاجران غیرقانونی در ایالات متحده انجام شده است. این نظرسنجی در روزهای ۱۷ تا ۲۱ فوریه از طریق تلفن انجام شد.

تعداد کل افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، در گزارش سی بی اس مشخص نشده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG