لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۰

ارگان حزب کمونیست کوبا: ۱۱۷ کوبایی طی یک ماه از آمریکا اخراج شدند


کوبا روز جمعه اعلام کرد از زمانی که سیاست آمریکا در قبال مهاجران کوبایی تغییر کرده، تا کنون ۱۱۷ مهاجر کوبایی از ایالات متحده اخراج شده اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از «گرانما»، روزنامه کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا نوشت، چندتن از کوبایی های اخراج شده از آمریکا روز جمعه و توسط پروازی ویژه، به کوبا منتقل شدند.

تحت کابینه باراک اوباما و در راستای بهبود روابط میان کوبا و آمریکا، سیاست مهاجرتی ویژه ای تصویب شده بود که بنا به آن هر شهروند کوبایی که پا به خاک آمریکا بگذارد می تواند ساکن دائمی این کشور شود.

اما آقای اوباما تنها چند روز مانده به پایان دوره ریاست جمهوری اش و پیش از ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید، این سیاست مهاجرتی را لغو کرد.

مقامات کوبا نیز مدت ها در انتظار لغو این سیاست ویژه بودند چرا که معتقدند چنین سیاستی، مهاجرت بی رویه به آمریکا را تشویق کرده و همچنین موجب افزایش قاچاق انسان شده است.

از زمانی که سیاست ویژه مهاجرت برای شهروندان کوبا لغو شده، و پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، بیش از ۶۸۰ مهاجر کوبایی از آمریکا و کشورهای دیگر اخراج شده اند.

بنا به گزارش منتشر شده در روزنامه «گرانما»، ۴۰۰ کوبایی از مکزیک، ۱۱۷ نفر از باهاما، و ۳۹ نفر نیز از جزایر «کیمن» اخراج شده و به کوبا فرستاده شده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG