لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۱

آمریکا و بریتانیا بار دیگر بر حق اسرائیل برای دفاع از خود تاکید کردند


آنتونی بلینکن و جیمز کلورلی، وزیران امور خارجه آمریکا و بریتانیا. (آرشیو)
آنتونی بلینکن و جیمز کلورلی، وزیران امور خارجه آمریکا و بریتانیا. (آرشیو)

آنتونی بلینکن و جیمز کلورلی، وزیران امور خارجه آمریکا و بریتانیا، روز شنبه ششم آبان در تماسی تلفنی بر حق اسرائیل برای دفاع از خود تاکید کردند.

به گفته بلینکن، همکاری با شرکای منطقه‌ای به منظور جلوگیری از گسترش درگیری‌های اسرائیل و ستیزه‌جویان فلسطینی به منطقه و لزوم آزادی فوری تمامی گروگان‌ها، از دیگر موضوعات مورد بحث میان دیپلمات‌های ارشد آمریکا و بریتانیا در این مکالمه تلفنی بود.

بلینکن و کلورلی همچنین بر لزوم اطمینان از ارسال مستمر کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان در غزه تاکید کردند.

جیمز کلورلی نیز اعلام کرد در این تماس جلوگیری از تشدید تنش‌ها به سطح منطقه و نیاز به وقفه در درگیری‌ها به منظور تحویل کمک‌های حیاتی به غیرنظامیان در غزه صحبت کرده است.

او روز شنبه در گفت‌وگویی با همتای اسرائیلی‌اش، الی کوهن، نیز بار دیگر حمایت بریتانیا از حق اسرائیل برای دفاع از خود «مطابق با قوانین بشردوستانه بین‌المللی» را اعلام کرد.

به دنبال حمله تروریستی ۱۵ مهر ستیزه‌جویان فلسطینی به اسرائیل، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، و اتحادیه اروپا مکررا بر حمایت خود از حق اسرائیل برای دفاع از خود، لزوم آزادی فوری گروگان‌ها، و همچنین محافظت از جان غیرنظامیان فلسطینی ساکن غزه و تحویل کمک‌های بشردوستانه به آنها تاکید کرده‌اند.

ایالات متحده، اتحادیه اروپا، ژاپن و اسرائیل حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌اند.

XS
SM
MD
LG