لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۸

خانواده‌های گروگان‌های اسرائیلی، پس از حملات زمینی اسرائیل به غزه، نگران عزیزان‌شان هستند


خانواده‌های گروگان‌های اسرائیلی، در یک مراسم ویژه شبات در هرتزیلیا، اسرائیل - شنبه ۲۷ اکتبر ۲۰۲۳ (۶ آبان ۱۴۰۲)
خانواده‌های گروگان‌های اسرائیلی، در یک مراسم ویژه شبات در هرتزیلیا، اسرائیل - شنبه ۲۷ اکتبر ۲۰۲۳ (۶ آبان ۱۴۰۲)

یک گروه لابی‌گر، روز شنبه ۶ آبان اعلام کرد که خانواده‌های گروگان‌های اسرائیلی، از زمانی که ارتش اسرائیل حملات زمینی خود را در داخل نوار غزه را افزایش داده است، «نگران عزیزان خود هستند.»

به گزارش خبرگزاری رویترز، انجمن خانواده‌های گروگان‌ها و مفقودین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این شب وحشتناک‌ترین شب در بین تمام شب‌ها بود... با پس زمینه‌ای از عملیات بزرگ ارتش اسرائیل در نوار [غزه].»

در این بیانیه آمده است که افرادی که توسط حماس گروگان گرفته‌ شده‌اند تحت همان بمباران‌های سنگینی که فلسطینی‌ها می‌شوند، قرار گرفته‌اند و خانواده‌های آنها غرق «اضطراب و درماندگی» هستند که حملات زمینی اسرائیل عزیزان‌شان را در معرض خطر بیشتری قرار خواهد داد.

ارتش اسرائیل حمله زمینی گسترده‌تری را به شمال غزه آغاز کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

اسرائیل بمباران‌ کردن نوار غزه را پس از حمله مرگبار گروه حماس به اسرائیل در پانزدهم مهر آغاز کرد.

حماس در اولین روز حملات تروریستی به اسرائیل پایگاه‌های نظامی و مناطق غیرنظامی در اسرائیل را مورد هدف قرار داد و موجب کشته شدن ۱۴۰۰ نفر که بیشتر آنها غیرنظامی بودند، شد.

حماس در جریان حملات خود بیش از ۲۰۰ گروگان را به غزه منتقل کرد که چهار تن از آنها تا کنون آزاد شده‌اند. این گروه شبه نظامی در روز پنجشنبه ادعا کرد که بمباران اسرائیل ۵۰ نفر دیگر از گروگان‌‌ها را کشته است - ادعایی که رویترز نمی‌تواند آن را تأیید کند.

مقامات بهداشت فلسطینی‌ها که زیر نظر گروه حماس فعالیت می‌کند، می‌گویند که حملات هوایی و آتش توپخانه اسرائیل بخش‌های وسیعی از غزه را ویران کرده و در سه هفته گذشته بیش از ۷ هزار نفر را کشته است.

اسرائیل روز شنبه ۶ آبان اعلام کرد که حملات زمینی خود در نوار غزه را شبانه و در جریان قطعی اینترنت و برق تشدید کرده است و بدون ذکر جزئیات گفت که نیروها همچنان در این منطقه در حال نبرد هستند.

 تصاویری از خط آتش تانک‌های اسرائیل در حمله شنبه صبح به نوار غزه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

انجمن خانواده‌های گروگان‌ها و مفقودین از کابینه اسرائیل به دلیل عدم ملاقات با افرادی که عزیزانشان هنوز در بازداشت هستند انتقاد کرد.

در این بیانیه آمده است: «خانواده‌ها نگران سرنوشت عزیزان خود هستند و منتظر توضیح هستند. هر دقیقه [برای‌شان یک انتظار] ابدی است.»

اسرائیل روز چهارشنبه اعلام کرد که بیش از نیمی از این گروگان‌ها گذرنامه‌های خارجی از ۲۵ کشور مختلف دارند که به نظر می‌رسد بسیاری از آنها اسرائیلی‌های دارای تابعیت دوگانه هستند.

باور بر این است که گروگان‌ها احتمالاً در تونل‌هایی که حماس در نوار غزه ساخته است، پنهان شده باشند.

آمریکا، اتحادیه اروپا، و ژاپن گروه شبه‌نظامی حماس را، که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد، به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری رویترز

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG