لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۰

کاهش ۱۳ درصدی ورشکستگی در آمریکا


در سال میلادی گذشته، تعداد شرکتهای تجاری که اعلام ورشکستگی کردند، ۲۴ درصد کمتر از سال قبل از آن بود.

براساس این گزارش، اعلام ورشکستگی توسط افراد حقیقی و حقوقی رویهم ۱۳% نسبت به سال قبل کاهش نشان می دهد.
از سال ۲۰۰۷، که آمریکا با رکود اقتصادی رو به رو شد، شمار قابل توجهی از افراد و شرکت ها اعلام ورشکستگی کردند. در سال های اخیر، بانک مرکزی نرخ بهره وام را پایین نگه داشته و این امر به کم شدن آمار ورشکستگی ها کمک کرده است.
گزارش روز دوشنبه حاکی است ۴۴،۱۱۱ شرکت در سال ۲۰۱۳ اعلام ورشکستگی کردند. در سال ۲۰۱۲، این تعداد ۵۷،۹۶۴ بود. این آمار، که از سوی شرکت پردازش پرونده های ورشکستگی «اپیک» در اختیار انستیوی ورشکستگی آمریکا قرار گرفته، تا سال ۲۰۰۷ را دربر می گیرد.
رویهم رفته اعلام ورشکستگی افراد حقیقی و حقوقی از ۱.۱۹ میلیون در سال ۲۰۱۲، به ۱.۰۳ میلیون در سال ۲۰۱۳ کاهش یافت. این آمار در تمامی ایالت ها کاهش، و فقط در پورتو ریکو – که رکود اقتصادی در آن بیش از دیگر ایالات طول کشده – هفت درصد افزایش نشان می دهد.
در ۵ سال گذشته، اعلام ورشکستگی افراد حقیقی و حقوقی به طور متوسط رقمی برابر با ۱.۳۲ میلیون در سال بوده است. بخشی از این کاهش کم سابقه در تاریخ برآیند قانون مصوب سال ۲۰۰۵ است که شرایط سختی برای اعلام ورشکستگی در نظر گرفته است. انستیوی ورشکستگی آمریکا می گوید در دهسالی که از اجرای این قانون می گذرد، به طور متوسط سالی یک و نیم میلیون پرونده اعلام ورشکستگی ثبت شده است.
کارشناسان ورشکستگی پیش بینی می کنند که روند کاهش ثبت ورشکستگی در سال جاری میلادی ادامه یابد.
براساس گزارش ، بیشترین تعداد ثبت پرونده های اعلام ورشکستگی در دادگاه ورشکستگی آمریکا در شهر ویلمینگتون مرکز ایالت دلاوِر در سال ۲۰۱۳ را داشت. بزرگترین پرونده ها مربوط به کارخانه باتری سازی اکساید تکنولوژی، شرکت فیسکر اوتوموتیو سازنده خودروهای دوگانه سوز، و فروشگاه های زنجیره ای لوازم گلف «ادوین واتس» بود. شرکت های بزرگ آمریکایی معمولاً دفتر اصلی شان را ایالت دلاور ثبت می کنند؛ چون قوانین این ایالت به آنها اجازه می دهد در صورتی که بخواهند از بستانکاران امان بگیرند، پرونده اعلام ورشکستگی را در دادگاه ورشکستگی این ایالت ثبت کنند.
در فاصله سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ دادگاه ورشکستگی لس آنجلس بیشترین مراجعان را داشت. دادگاه ورشکستگی منهتن – که سال ۲۰۰۹ از لحاظ ثبت پرونده های ورشکستگی افراد حقوقی در کل کشور آخر بود، سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ پس از لس آنجلس در مقام دوم قرار رگفت.
XS
SM
MD
LG