لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۸

چالش جویندگان کار آمریکا برای دریافت مزایای بلندمدت


یک مرکز کاریابی در سان فرانسیسکو
یک مرکز کاریابی در سان فرانسیسکو
۵ سال پس از بحران مالی در آمریکا شاخص های بسیاری حاکی از آنند که در چشم انداز آینده بزرگترین اقتصاد جهان دورنمایی از امید به چشم می خورد.

میزان تولید ناخالص ملی این کشور طی دو سال اخیر به بالاترین میزان خود رسیده و نرخ بیکاری به میزان قبل از بحران بیکاری و دوران رکود اقتصادی در این کشور بازگشته است.
با این همه، سال ۲۰۱۴ ممکن است برای برخی آمریکاییان بیکار سال سختی باشد.

شماری از این کسانی که بیکارند یا با گرفتاری های مالی مواجهند، شرایطی چنان بحرانی دارند که ممکن است حتی قادر به تامین اجاره بهای ماه آینده خود نباشند و هیچ گونه پس اندازی هم ندارند.

یک میلیون و ۳۰۰ هزار شهروند آمریکایی بیکارند و از مزایا و بیمه بیکاری دولت استفاده می کنند. کنگره آمریکا تمدید پرداخت این مزایا را تصویب کرد و قرار است که بیش از ۲۶ هفته معمول، بیمه و مزایای بیکاری را به شهروندانی که هنوز در پی کاریابی هستند، بپردازد.

در حالی که سناتورهای جمهوری خواه، به ویژه محافظه کاران، خواهان قطع پرداخت مزایای دولتی بیکاری به جویندگان کار هستند، گروهی که از نمایندگان و سیاستگران دو حزب اصلی آمریکا تشکیل شده، توصیه کرده که پس از تعطیلات کنگره و بازگشتن نمایندگان به سر کار، پیشنهاد کند که طرحی اجرا شود که بر مبنای آن، پرداخت مزایای بیکاری تا سه ماه تمدید شود.

گفتنی است که رئیس جمهوری آمریکا گفته است طرفدار تمدید پرداخت این مزایاست و افزوده است:«ما بهتر از این هستیم. آمریکاییان هم وطنانشان را در تنگنای شرایط دشوار تنها رها نمی کنند.»

با این وصف، برخی ناظران معتقدند جلب موافقت نمایندگان جمهوری خواه کنگره در این مورد به سهولت میسر نخواهد بود، به ویژه نمایندگان محافظه کاری چون رند پال که جمهوریخواه و از اعضای حزب راستگرای محافظه کار آمریکا (تی پارتی) است.
XS
SM
MD
LG