لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۵

تصویب کمک ۲۲۵ میلیون دلاری آمریکا به اسرائیل


این نقشه مناطق عمده درگیری ها در نوار غزه، و محل هایی را نشان می دهد که روز دهم مرداد تلفات داشته است.
این نقشه مناطق عمده درگیری ها در نوار غزه، و محل هایی را نشان می دهد که روز دهم مرداد تلفات داشته است.

بازوی نظامی حماس روز شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد از مکان و موقعیت سرباز اسرائیلی ناپدید شده اطلاعی ندارد. دولت اسرائیل حماس را به ربودن یک سرباز جنگی آن کشور متهم کرده است.

بیانیه حاکی است گروه حماس براین باور است که ستوان دوم اسرائیلی هدار گلدین در یکی از حملاتی هوایی ارتش آن کشور کشته شده باشد. در ادامه بیانیه آمده گروه حماس تماسش را با شبه نظامیان در اطراف شهر رفح و در محلی که اسرائیل اعلام کرده این سرباز ربوده شده، از دست داده، و احتمال می دهد ستوان گلدین همراه با شبه نظامیان حماس در حمله هوایی اسرائیل کشته شده باشد.

اسرائیل گفته ستوان دوم گلدین ۲۳ ساله در حدود ساعت ۹:۳۰ بامداد روز جمعه، تقریبا ۹۰ دقیقه بعد از شروع اجرای آتش بس انساندوستانه در نوار غزه، در شهر رفح توسط اعضای حماس ربوده شده است. جستجو برای یافتن وی در منطقه همچنان ادامه دارد. بنا به اظهار مقامات اسرائیلی، یک بمبگذار انتحاری سربازان اسرائیلی را که برای تخریب تونل های زیرزمینی حماس به نزدیکی رفح رفته بودند، هدف قرار داد که در نتیجه آن دو سرباز اسرائیلی کشته شدند، و سرباز سوم به نام ستوان دوم هدار گلدین به اسارت شبه نظامیان حماس درآمد.

در همین حال، کنگره آمریکا جمعه شب لایحه اعطای یک کمک اضطراری ۲۲۵ میلیون دلاری برای حفاظت از سامانه دفاع موشکی موسوم به «گنبد آهنین» اسرائیل را با ۲۹۵ رأی مثبت و ۸ رأی منفی تصویب، و آن را برای امضای رئیس جمهوری به کاخ سفید تسلیم کرد.

به نوشته یک وبسایت اسرائیلی، سیستم «گنبد آهنین» اندکی پس از آن که حماس اعلام کرد سه راکت به سوی تل آویو پرتاب کرده، تعدادی راکت را ردیابی کرد.

XS
SM
MD
LG