لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۵

سازمان ملل: تلفات ناشی از ایدز کاهش یافته است


گزارش جدید سازمان ملل متحد حاکی از آن است که مرگ و میر ناشی از ابتلای به بیماری ایدز در آفریقا کاهش و تعداد آفریقایی هایی که برای ابتلای به ویروس ایدز تحت درمان قرار گرفته اند، افزایش یافته است.

در گزارش برنامه «اچ آی وی / ایدز» سازمان ملل متحد آمده است تعداد افرادی که در آفریقا با داروهای ضدویروسی درمان می شوند از کمتر از یک میلیون در سال ٢٠٠٥، به ٧ میلیون در سال گذشته افزایش یافته است.

در این گزارش خاطرنشان شده است که مرگ و میر ناشی از ابتلای به ایدز در طی همین دوره به یک سوم کاهش یافته است و نرخ ابتلای به عفونت های جدید «اچ آی وی» نیز افت داشته است.

بسیاری از کشورهای آفریقایی طی دهه گذشته برای حصول اطمینان از دسترسی حداقل تعدادی از بیماران مبتلا به ویروس «اچ آی وی» در این کشور اقداماتی اتخاذ کرده اند.

در گزارش سازمان ملل متحد که روز سه شنبه منتشر شد، خاطرنشان شده است که کشورهای آفریقایی هنوز بیش از هر کشور دیگری در جهان از ویروس «اچ آی وی» لطمه می بینند و تقریباً ۷۰ درصد افراد آلوده به ویروس بیماری ایدز در سراسر جهان در قاره آفریقا اقامت دارند.

در این گزارش یادآوری شده است در سال ٢٠١١ هنوز ١ میلیون و ٨٠٠ هزار مورد جدید ابتلای به ویروس «اچ آی وی» در قاره آفریقا وجود دارد و ١ میلیون و ٢٠٠ هزار نفر به دلیل ابتلای به بیماری ایدز جان خود را از دست داده اند.
XS
SM
MD
LG