لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۵

کنفرانس ایدز: تاکید بر جمعیت در معرض خطر


لورا بوش بانوی اول سابق امریکا روز پنجشنبه در کنفرانس بین المللی ایدز در واشنگتن حضور یافت و در باره پیشرفت هایی که در نبرد با این بیماری مرگبار صورت گرفته است سخن گفت.


با این حال، نگرانی های فزاینده ای وجود دارد که موفقیت های پزشکی در مبازره با ایدز به برخی از کسانی که ببش از همه با خطر ابتلا به بیماری روبرو هستند، کمک نکند.
پژوهشگران هشدار دادند که مشتریان حرفه جنسی هم اینک در اینترنت گفت و گو در این باره را که چگونه درمان های جدید استفاده از کاندوم را متروک خواهد ساخت آغاز کرده اند. یک پژوهشگر دانشگاه موناش در استرالیا می گوید تکیه بر شیوه هایی که تاحدودی موثر بوده، ممکن است به ویروس اچ آی وی اجازه دهند گسترش پیدا کند.

کنفرانس بین المللی ایدز در واشنگتن در روز پنجشنبه بر تاثیر بیماری بر جمعیت هایی که با خطر روبرو هستند، متمرکز بود. یک پژوهشگر سازمان جهانی بهداشت گفت وضع ناهنجار گروه های آسیب پذیر ایجاب می کند کارهای بیشتری انجام گیرد.

یک پزشک که با بیماران همجنسگرا و تغییر جنسیت داده در اوگاندا کار می کند، روز پنجشنبه به کنفرانس گفت بزرگترین چالش این است که افراد در معرض خطر آگاه شوند چگونه از خود در برابر ویروس اچ آی وی – عامل ایدز - حفاظت کنند.
دکتر پال سموگوما همچنین گفت بسیاری از پزشکان از بیماران خود درباره سوابق جنسی سئوال نمی کنند. با این حال اظهار داشت امیدوار است کوشش برای مبارزه با ایدز یک نقطه عطف باشد.

روز چهارشنبه، یونیسف – صندوق کودکان سازمان ملل متحد - خواهان توسعه جلوگیری و درمان در زنان ورای دوره بارداری آنها شد.
یک مقام ارشد یونیسف گفت اکثر کشورها به تحویل داروهای ضد ایدز به زنان مبتلا به عفونت اچ آی وی پس از زایمان ادامه نمی دهند.

او همچنین گفت دختران ۱۰ تا ۱۸ سال اغلب در برنامه های جهانی آزمایش، جلوگیری و درمان اچ آی وی نادیده گرفته می شوند.

روز چهارشنبه اعتراض ها و ضد اعتراض هایی نیز در خارج از محل برگزاری کنفرانس برپا شد.
اعضای کلیسای وستبورو با در دست داشتن پلاکاردهایی که همجنسگرایان را مسئول شیوع ایدز می دانست و آنها را گناهکار می نامید جمع شدند.
سازمان ملل متحد می گوید در سراسر جهان ۳۴ میلیون نفر گرفتار اچ آی وی / ایدز هستند، و در سال ۲۰۱۱ یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در اثر ابتلا به آن جانسپردند.
XS
SM
MD
LG