لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۸

پاسخ اپوزوسیون سوریه به سخنان نماینده سازمان ملل: انقلاب ادامه دارد


ریاض حجاب رئیس «کمیته عالی مذاکرات» سوریه؛ گروه عمده مخالف دولت بشار اسد، که مورد حمایت عربستان سعودی است - آرشیو
ریاض حجاب رئیس «کمیته عالی مذاکرات» سوریه؛ گروه عمده مخالف دولت بشار اسد، که مورد حمایت عربستان سعودی است - آرشیو

رهبر گروه عمده مخالف بشار اسد رئیس دولت حاکم بر دمشق، روز پنجشنبه در واکنش به اظهارات اخیر یک مقام سازمان ملل متحد گفت، تلاش آن نهاد بین المللی برای میانجیگری در جنگ شش ساله داخلی سوریه شکست خورده است و انقلاب ادامه خواهد داشت.

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه روز چهارشنبه با بیان این که داعش در آستانه شکست کامل در سوریه قرار دارد و جنگ رو به پایان است، گفت گمان نمی‌کند کسی بتواند ادعا کند که برنده شده و اپوزوسیون نیز باید بپذیرد پیروز نشده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس کمیته عالی مذاکرات سوریه – گروه عمده مخالف اسد که مورد حمایت عربستان سعودی است – در واکنش به سخنان استفان دی میستورا گفت، سازمان ملل در ماموریت خود برای میانجیگری در جنگ سوریه شکست خورده است.

ریاض حجاب در رشته پیام‌هایی در توئیتر، با بیان این که نماینده سازمان ملل بارها «بدون مطالعه» در مورد درگیری‌ها اظهار نظر کرده است، نوشت «اظهارات دی میستورا بازتاب شکست میانجیگری سازمان ملل متحد است ... انقلاب سوریه ادامه دارد.»

وی که پیشتر در دولت بشار اسد سابقه نخست وزیری سوریه را داشته است، همچنین خواستار رویکرد جدید سازمان ملل متحد در قبال مساله سوریه شد. این مقام ارشد اپوزوسیون سوریه توضیح بیشتری در مورد جزئیات درخواست خود ارائه نکرد.

در جنگ داخلی مرگبار سوریه، که هفتمین سال خود را سپری می‌کند، ایالات متحده و متحدان منطقه‌ای و بین المللی آن از گروه‌های میانه رو مخالف دولت بشار اسد حمایت می‌کنند، و روسیه و ایران دو حامی سرسخت آن هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG