لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۹

صندوق بین‌المللی پول: مذاکرات بدهی اوکراین در مسیر درست قرار دارد


سخنگوی صندوق بین‌المللی پول، جولی کوزاک - آرشیو
سخنگوی صندوق بین‌المللی پول، جولی کوزاک - آرشیو

سخنگوی صندوق بین‌المللی پول، جولی کوزاک، روز پنجشنبه گفت که مذاکرات مربوط به انجام تغییرات در ساختار بدهی اوکراین به طلبکاران از جمله آنهایی که اوراق قرضه دارند در مسیر درست است و گفتگوها ادامه دارد.

تغییر ساختار بدهی‌های اوکراین ممکن است از جمله شامل تغییر در نرخ بهره بدهی و یا طول مدت بازپرداخت‌ بدهی‌ها باشد.

به گزارش رویترز، کوزاک در یک نشست خبری گفت که هیئت رئیسه صندوق بین‌المللی پول در مورد توافق اخیری که در سطح کارکنان بر سر پرداخت بخشی از برنامه چهار ساله وام ۱۵.۶ میلیارد دلاری صندوق بین المللی پول به اوکراین حاصل شد، در هفته‌های آینده تصمیم می‌گیرد.

اوکراین و صندوق بین‌المللی پول آخر ماه گذشته میلادی در چهارمین بررسی برنامه پرداخت وام به اوکراین توافق کردند که کی‌یف به ۲.۲ میلیارد دلار از این وام در صورت موافقت هئیت اجرایی صندوق، دسترسی پیدا کند.

کوزاک جزئیاتی در مورد موضوع چارچوب بدهی‌های اوکراین ارائه نکرد.

برنامه صندوق بین‌المللی پول برای دادن وام به اوکراین تصریح می‌کند که این کشور باید ساختار بدهی تجاری خود را - که شامل حدود ۲۰ میلیارد دلار اوراق قرضه بین‌المللی می‌شود - تغییر دهد. این سازمان بین‌المللی وام دهنده، جدول زمانی برای اوکراین تعیین نکرده است.

سخنگوی صندوق بین‌المللی پول گفت که عملکرد اوکراین در اجرای اصلاحات مالی و تحقق اهداف برنامه وام «با وجود چالش‌های جنگ همچنان قوی است.» او همچنین گفت که اقتصاد اوکراین انعطاف پذیر است، اما خطرات ناشی از حملات فزاینده روسیه در حال افزایش است.

XS
SM
MD
LG