لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۴

مقام خزانه‌داری آمریکا: واشنگتن و شرکایش در حال پیشرفت بر سر استفاده از دارایی‌های مسدود شده روسیه هستند


ساختمان وزارت خزانه داری آمریکا در واشنگتن - آرشیو
ساختمان وزارت خزانه داری آمریکا در واشنگتن - آرشیو

یک مقام ارشد خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه گفت، ایالات متحده و شرکای آن در گروه هفت کشور صنعتی در حال پیشرفت در یافتن راه‌هایی برای ارائه مقادیر بیشتری از منابع مالی مورد نیاز اوکراین با استفاده از سود به دست آمده از دارایی‌های مسدود شده روسیه هستند.

اوکراین برای مقابله با روسیه به این کمک‌ها مالی، نیاز فوری دارد.

به گزارش رویترز، دستیار وزیر خزانه داری آمریکا در امور مالی بین‌الملل، برنت نیمن گفت تصمیم اخیر اتحادیه اروپا برای استفاده از سودهای سالانه به دست آمده از دارایی‌های مسدود شده روسیه می‌تواند به طور بالقوه میلیاردها دلار در سال راهی اوکراین کند.

کاخ سفید روز سه‌شنبه تاکید کرد که رسیدن به هر راه حلی برای کسب درآمد از حدود ۳۰۰ میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده روسیه باید همراه با متحدان و سایر کشورها بررسی شود.

در همین حال مقامات ارشد منطقه یورو اعلام کردند وزیران دارایی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه یک کنفرانس ویدئویی در مورد پیشنهاد «گروه هفت» برای استفاده از دارایی های بانک مرکزی روسیه که در غرب مسدود شده است برگزار می‌کنند تا به کی‌یف امکان برخورداری از یک وام سریع حدود ۵۰ میلیارد دلاری را بدهد.

به گفته مقامات، مقدار این وام هنوز در اتحادیه اروپا مورد توافق قرار نگرفته است، اما جنت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، رقم ۵۰ میلیارد دلار را پس از نشست وزیران دارایی گروه هفت که اواخر ماه گذشته میلادی در ایتالیا برگزار شد به عنوان مبلغ احتمالی بیان کرد.

XS
SM
MD
LG