لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۳

درگیری فیزیکی نمایندگان اوکراین و روسیه در آنکارا؛ رئیس پارلمان ترکیه محکوم کرد


پرچم اوکراین. آرشیو
پرچم اوکراین. آرشیو

یک عضو هیئت نمایندگی اوکراین روز پنجشنبه در جریان نشست کشورهای حوزه دریای سیاه در آنکارا با یک عضو هیئت نمایندگی روسیه که پرچم اوکراین را از دست او ربود برای لحظاتی درگیر شد و به او مشت زد.

الساندر ماریکفسکی پس از ربودن پرچم کشورش توسط این عضو هیئت روسیه‌ای به سوی او می‌دود و بعد از درگیری فیزیکی، پرچم را از او پس می‌گیرد.

ماریکفسکی هنگام سخنرانی سرپرست هیئت نمایندگی روسیه، ماریکفسکی پرچم اوکراین را پشت سر او نگه داشته بود.

پارلمان ترکیه پذیرای نشست سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه است و درگیری در راهرو پارلمان این کشور اتفاق افتاد.

پیش از این درگیری، برخی از اعضای هیئت نمایندگی اوکراین با نیروهای امنیتی که قصد داشتند آنها را از برپایی یک اعتراض باز دارند، درگیر شدند.

این افراد هنگام سخنرانی سرپرست هیئت روسیه‌ای در نشست، به نشانه اعتراض پرچم‌های اوکراین را در کنار او نگه می‌داشتند و فریاد می‌زدند.

پارلمان ترکیه تصاویری از این درگیری‌ها را بر روی تارنمای رسمی خود منتشر کرد و مصطفی سنتوپ، رئیس پارلمان ترکیه، در بیانیه‌ای این درگیری را به‌شدت محکوم کرد.

همزمان با نشست هیئت‌های نمایندگی ١٣ کشور عضو سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه، پهپادهای روسیه روز پنجشنبه حملات به کی‌یف را ادامه دادند. در حال حاضر هیچ مذاکراتی برای پایان دادن به لشکرکشی پوتین به اوکراین برگزار نمی‌شود. این لشکرکشی تاکنون موجب ویرانی ده‌ها شهر اوکراینی، کشته و زخمی شدن هزاران شهروند این کشور، و آواره‌شدن میلیون‌ها غیرنظامی شده است.

XS
SM
MD
LG