لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۱

مرداک: از رسوایی شنود مکالمات شرمسارم


روپرت مرداک و پسرش جیمز مرداک در پارلمان بریتانیا
روپرت مرداک و پسرش جیمز مرداک در پارلمان بریتانیا

روپرت مرداک سرمایه دار معروف عرصه رسانه می گوید از رسوایی مربوط به هک شدن تلفن ها و شنود مکالمات تلفنی احساس شرمندگی می کند، اما گفت شخصا مسئول وقوع این رسوایی نیست.

روپرت مرداک، ۸۰ ساله، به همراه پسرش جیمز روز سه شنبه به پرسش های کمیته ای در پارلمان بریتانیا پاسخ داد. جیمز مرداک، معاون شرکت جهانی نیوز کورپریشن است.

روپرت مرداک اولین حضور در پارلمان بریتانیا را برای ارائه توضیحات درباره شنود مکالمات تلفنی توسط شماری از خبرنگاران News of the World خجالت آورترین روز زندگی اش خواند. اما در پاسخ به این پرسش که آیا شخصا مسئول این رسوایی است پاسخ منفی داد و پیشنهاد کناره گیری از سمتش را رد کرد و گفت بهترین فرد برای حل و فصل این رسوایی است.

روپرت مرداک و پسرش در پارلمان بریتانیا سه ساعت پاسخگوی سئوالات بودند.

در لحظات پایانی جلسه، تلاش یک مرد برای حمله به روپرت مرداک با یک ظرف حاوی خمیر ریش، جلسه را به حالت تعلیق در آورد. رسانه های بریتانیایی فرد مهاجم را «جانی ماربل» یک کمدین معرفی کردند.

مرداک و پسرش در اظهاراتشان بارها از هک کردن تلفن ها و شنود مکالمات توسط خبرنگاران هفته نامه بریتانیایی News of the World، عذرخواهی کردند. انتشار این هفته نامه که به شرکت نیوزکورپوریشن تعلق داشت، پس از ۱۶۸ سال متوقف شد.

XS
SM
MD
LG