لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۵

دستياراصلی مرداک در امپراطوری رسانه ای او توقيف شد


دستياراصلی مرداک در امپراطوری رسانه ای او توقيف شد
دستياراصلی مرداک در امپراطوری رسانه ای او توقيف شد

خبرگزاری ها از بازداشت ربکا بروکس، يک دستيار اصلی سابق در امپراطوری رسانه ای روپرت مرداک توسط پليس بريتانيا خبر می دهند.

پليس بريتانيا امروز، يکشنبه، تائيد کرد زنی ۴۳ ساله را در ارتباط با رسوائی استراق سمع در نشريه جنجالی بسته شده News of the World بازداشت کرده است، اما نام وی را منتشر نکرد.

خانم بروکس سردبير پيشين News of the World است که روز جمعه از مقام رياست بر نشريات بريتانيائی مرداک استعفا داده بود.

آقای مرداک هفته گذشته نشريه News of the World را در واکنش به اتهامات حاکی از اقدام غيرقانونی خبرنگارانش در شنود پيام های تلفنی مربوط به صدها چهره سرشناس هنری، سياسی، جرناليست های رقيب، و حتی قربانيان قتل ها و جرائم جنائی، و نيز رشوه دادن به پليس برای کسب اطلاعات، تعطيل کرد.

پليس بريتانيا پيشتر ۹ نفر را در ارتباط با اين رسوائی بازداشت کرده بود.

بازداشت روز يکشنبه خانم بروکس چند ساعت پس از آن انجام گرفت که دومين عذرخواهی مرداک در روزنامه های بريتانيا به چاپ رسيد.

مرداک ۸۰ ساله ضمن پوزش برای اشتباهاتی جدی گفته است از آسيب هائی که خبرنگارانش وارد ساخته اند عميقا متاسف است.

عواقب ناشی از اين رسوائی همچنين مرداک را مجبور ساخت که از پيگيری معامله ای چند ميليارد دلاری برای خريد شرکت تلويزيونی ماهواره ای موسوم به بريتيش اسکای صرفنظر کند.

در آمريکا، اداره کل کارآگاهی، موسوم به اف بی آی، تحقيقاتی را شروع کرده است تا روشن سازد آيا کارکنان شرکت عظيم رسانه ای مرداک تلفن های مربوط به قربانيان حملات تروريستی يازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ را نيز هک کرده اند يا نه، و آيا برای کسب اطلاعات به پليس رشوه داده اند يا نه.

شرکت مرداک در آمريکا صاحب رسانه های سودآور متعددی است که روزنامه اقتصادی وال استريت جرنال و شبکه تلويزيونی فاکس از جمله آنهاست.

XS
SM
MD
LG