لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۱

حادثه تروریستی لندن ۲۲ مجروح برجای گذاشت؛ پرزیدنت ترامپ خواستار محدودیت ویزا شد


پلیس لندن می گوید این حادثه بر اثر یک بمب ساعتی بود.
پلیس لندن می گوید این حادثه بر اثر یک بمب ساعتی بود.

تنها ساعتی بعد از یک انفجار تروریستی در متروی لندن که باعث زخمی شدن ۲۲ مسافر شد، پرزیدنت دونالد ترامپ در اولین واکنش به آن خواستار گسترش محدودیت ویزا برای چند کشور مسلمان شد که قبلا درخواست کرده بود.

آقای ترامپ در توئیتر خود صبح جمعه ۲۴ شهریور نوشت، محدودیت سفر به آمریکا باید بزرگتر، سختتر و همچنین متمرکزتر باشد.

واکنش آقای ترامپ به انفجار روز جمعه در یک ایستگاه متروی لندن پایتخت بریتانیاست که به گفته پلیس این شهر، حمله تروریستی بود.

بمب دست سازی که در یک واگن مترو در ایستگاه «پارسونز گرین» در غرب لندن منفجر شد، باعث سوختن و زخمی شدن ۲۲ مسافر شد. مقام های پلیس می گویند این بمب به طور کامل عمل نکرد. واگن محل انفجار پر از مسافر بود.

به گفته پلیس، هیچکدام از مجروحان با خطر از دست دادن جانشان روبرو نیستند.

رئیس جمهوری آمریکا در چند رشته توئیت ضمن محکوم کردن حمله تروریستی روز جمعه، نوشت: یک حمله دیگر در لندن توسط تروریست‌های بدبخت. آنها آدمهای مریض و بی عقلی هستند که در دیدرس اسکاتلند یارد هم بودند. باید دقیقتر با آنها برخورد می شد.

او همچنین نوشت ما باید با این تروریست‌های بدبخت شدیدتر برخورد کنیم. اینترنت ابزار اصلی جذب نیروی آنها است که باید جلویش را بگیریم.

این چندمین حمله تروریستی در لندن در چند ماه اخیر است. خرداد ماه گذشته یک خودرو به سمت مردم حمله کرد که چند کشته و زخمی برجای گذاشت.

بزرگترین حمله ماههای اخیر در ابتدای خرداد حمله انتحاری به کنسرت آریانا گرانده خواننده آمریکایی در شهر منچستر بود که بیش از بیست کشته و هفتاد زخمی برجای گذاشت.

فروردین ماه امسال نیز یک مرد مهاجم ابتدا چند نفر را در روی پل وست مینستر لندن زیر گرفت و بعد با چاقو به پلیس حمله کرد که در این حادثه نیز دست کم پنج نفر کشته شدند.

داعش مسئولیت این حملات تروریستی را برعهده گرفت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG