لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۶

مرد ۴۷ ساله که با «ون» به مسلمانان حمله کرد، رسما به «حمله تروریستی» متهم شد


حادثه در کنار یک مسجد بود.
حادثه در کنار یک مسجد بود.

پلیس لندن مرد ۴۷ ساله ای که بامداد دوشنبه به گروهی از مسلمانان در بیرون از یک مسجد در شمال لندن حمله کرده بود را رسما به «حمله تروریستی» متهم کرد.

این مرد ۴۷ ساله بامداد دوشنبه، جمعیتی را که از یک مسجد در لندن بیرون آمده بودند، و مشغول خوردن سحری بودند را زیر گرفت. پلیس اعلام کرد در این حمله یک نفر کشته و دستکم هشت نفر زخمی شده اند.

عامل حمله توسط مردم تحویل پلیس داده شده است. او از سوی پلیس ۴۷ ساله و سفیدپوست معرفی شده است. یک شاهد عینی پیشتر گفته بود این راننده در زمان حمله به مردم داد می زد که می خواهد همه مسلمانان را بکشد.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد پلیس با این حمله به عنوان یک حمله بالقوه تروریستی برخورد می‌کند.

خانم می روز دوشنبه در مقابل دفتر نخست وزیری به خبرنگاران گفته همه حمله به مسلمانان را محکوم می کنند و دستور العمل امنیتی حفاظت از مساجد مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

صادق خان، شهردار لندن نیز روز دوشنبه گفت که تدابیر امنیتی در اطراف مساجد در لندن به ویژه تا آخر ماه رمضان افزایش خواهد یافت. او از ساکنان پایتخت خواست در صورت مشاهده رفتارهای ناشی از نفرت، مقامات را با خبر کنند.

شهردار لندن گفت: «پیام من به همه در لندن و در سراسر کشور این است که لطفا اگر در معرض جرائم ناشی از نفرت قرار گرفتید به پلیس خبر بدهید. فکر نکنید جزئی است یا پلیس آن را جدی نمی گیرد. نیروی پلیسی که من مسئول آن هستم به هیچ وجه جرائم ناشی از نفرت را تحمل نمی‌کند.»

مسلمانان سکنه لندن می‌گویند عملکرد دولت مرکزی در مبارزه با افراط گرایی و اسلام هراسی ضعیف بوده است.

لندن در ماه های اخیر صحنه وقوع چند حمله تروریستی مرگبار، از جمله حمله مهاجمان با خودرو و چاقو در نزدیکی پل بزرگ لندن بود، که بعد از بمبگذاری مرگبار ماه گذشته در یک کنسرت موزیک در شهر منچستر رخ داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG