لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۱

امارات دست داشتن در هک وبسایت خبرگزاری قطر را رد کرد


وزیر مشاور در امور خارجی امارات متحده عربی روز دوشنبه دست داشتن کشورش را در هک وبسایت خبرگزاری رسمی قطر که به تنش بین دوحه و کشورهای عمده عربی منطقه دامن زد، رد کرد.

روزنامه واشنگتن پست پیشتر در اوایل روز دوشنبه از قول برخی منابع اطلاعاتی آمریکا که هویت آنها را فاش نکرد نوشت، امارات پشت هک خبرگزاری و انتساب اظهارات کذب به امیر قطر بوده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، انور قرقاش ساعاتی بعد در سخنانی در اندیشکده بریتانیایی چتم هاوس در لندن گفت، «داستان امروز واشنگتن پست که ما در واقع قطری‌ها را هک کرده‌ایم، صحت ندارد.»

اندکی پس از این اظهارات، دفتر امور ارتباطات دولتی قطر با صدور بیانیه‌ای گفت «اطلاعاتی که در واشنگتن پست منتشر شد ... دخالت امارات متحده عربی و مقام‌های ارشد اماراتی در هک خبرگزاری قطر را فاش کرد.»

برخی رسانه‌های منطقه اوایل خرداد از قول امیر قطر مطالبی در تمجید از حماس و همچنین ایران به عنوان یک «قدرت اسلامی» منتشر کردند، که دوحه فورا تکذیب کرد و گفت انتساب این سخنان به شیخ تمیم بن حمد آل ثانی کار هکرها بوده است.

اندکی بعد چهار کشور عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر روابط خود را با قطر قطع کردند و آن امیرنشین کوچک و ثروتمند حوزه خلیج فارس را تحت تحریم قرار دادند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG