لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۹

انتخابات ترکیه؛ رهبر یک حزب ضدمهاجران از رقیب اردوغان حمایت کرد


 کمال قلیچ‌داراوغلو (چپ) در کنار امید اوزداغ
 کمال قلیچ‌داراوغلو (چپ) در کنار امید اوزداغ

رهبر یک حزب ضد مهاجران در ترکیه روز چهارشنبه گفت که او در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری از کمال قلیچ‌دار اوغلو، نامزد اپوزیسیون، حمایت می‌کند.

حمایت امید اوزداغ، رهبر «حزب پیروزی» از آقای قلیچ‌دار اوغلو می‌تواند آرا رقیب رجب طیب‌اردوغان در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه را افزایش دهد.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه روز یکشنبه برگزار می‌شود.

در دور اول، آقای اردوغان از کمال قلیچ‌دار اوغلو رای بیشتری آورد اما میزان لازم برای پیروزی مستقیم در انتخابات را بدست نیاورد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، حزب پیروزی، در رای گیری پارلمانی ۱۴ ماه مه از حمایت ۲.۲ درصدی برخوردار شد. امید اوزداغ از حامیان خود خواسته است تا در دور دوم انتخابات از آقای قلیچ‌دار اوغلو حمایت کنند.

حمایت آقای اوزداغ از کمال قلیچ‌دار اوغلو در شرایطی انجام گرفته است که پیشتر، سنان اوغان، نامزد دیگر دور اول انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، از رجب طیب‌اردوغان حمایت کرده است.

در دور اول انتخابات، آقای اوغان تنها ۵.۲ درصد آرای ریاست جمهوری را کسب کرد. آقای اردوغان ۴۹.۵ و درصد و آقای قلیچ‌دار اوغلو ۴۴.۹ درصد آرا را بدست آوردند.

امید اوزداغ گفت که حزب او و کمال قلیچ‌دار اوغلو بر روی طرحی برای بازگرداندن مهاجران ظرف یک سال و «مطابق با قوانین بین المللی و حقوق بشری» توافق کردند.

XS
SM
MD
LG